Märtsikuu näitused

Näitus "Kivid ja karbid", autor Eve-Mai Valdna

(raamatukogus)

 Näituse tutvustus autorilt: "Kivid ja karbid on looduse hämmastavad kunstiteosed. Ainult jaluta rannas, märka ja naudi!

Reisil või matkal olles mõne kivi tasku pistes võtad justkui tükikese seda kohta endaga kaasa, nad aitavad talletada toredaid emotsioone ja hiljem meelde tuletada mälestusi.
Näitusel olevad karbid ja kivid on minuni juurde jõudnud erinevat teed pidi, kas sõprade-tuttavate kaudu või reisilt kaasa tuues. Esimesed karbid sain endale juba lapsepõlves venna käest, kes teenis aega Nõukogude mereväes, kui tal oli võimalus külastada teisel pool ekvaatorit olevaid kaugeid maid.
Toredaid emotsioone ja mõnusaid loodusavastusi teile!"

 

Fotonäitus "Hetki koduümbruse loodusest", autor Merike Pikkmets

(A korpuse esimesel korrusel)

Näitusel on eksponeeritud hetked Eestimaa loodusest. Fotograaf kommenteerib ülesse seatud näitust järgnevalt: “Selleks, et loodust enda ümber märgata, ei pea kaugele minema. Kõik kaunis on siin, meie ümber - meie külas, meie vallas, meie maakonnas.”
Ma olen Oidrema külas elanud juba 37 aastat.
Loodusega on mul eriline side - sinna kutsub vaikus ja rahu, mis on tõeliseks naudinguks tänase kiire elutempo juures. Ma armastan iga vaba hetke veeta looduses - see aitab aja hetkeks peatada.
Loodust jäädvustada ja sündmusi pildistada on mulle meeldinud alati. Nooruses sain vahel venna aparaati kasutada ja kõrvalt vaadata, kuidas pimikus ilmutades ja kinnitades pildid sündisid. Ehk on sellest ajast huvi fotograafia vastu.
Mulle on hästi südamelähedased linnud, neid jälgides ja kaamerasse püüdes olen ma ise tundma õppinud palju linnuliike ning nende eluviise. 
Hästi huvitav on ka putukate maailm, sest märkamatud olendid on lähivõttes väga huvitavad.
Pildistamiseks on parim aeg suvi, sest mida rohkem valgust, seda kvaliteetsem foto tuleb. Suvi on ka looduses kõige rikkalikum oma elutegevusega, olgu selleks lilled, liblikad, linnud või metsloomad.
Sobilik aeg pildistamiseks oleneb ilmast. Suvel on mõnus väga varakult metsa kõndima minna, kaasas binokkel ja fotoaparaat. Alati lootuses, et midagi põnevat teele jääb. Mõnus on see aeg endale, kus kuuled vaikust kumisemas ja järsku käib võsas raksatus. Väike närvikõdi käib siis asja juurde ja teadmine, et sa ei ole metsas üksi. Tulid kellegi rahu häirima. 
Olen Lõpe Koolis õpetaja ja kandnud oma hobi ka lastele üle, samas aitab salvestatud materjal mitmekesistada koolitunde.
Palju on veel pildile püüdmata ja iga hetk looduses on kordumatu ja huvitav."

 

Raamatunäitus "Naised. Naised! Naised?" 

(raamatukogus)

Märtsikuu on pühendatud naistele. Raamatunäitusel saab tutvuda tuntud naiste elulugudega ja moe-, tervise- ning psühholoogiaalaste raamatutega. 

 

Fotonäitus "Eesti ja Norra maastikud", autor Olev Mihkelmaa

(B korpuse neljandal korrusel)

Näituse tutvustus fotode autorilt: „Kõige esimesed pildid tegin aastal 2000. Kaks aastat (2002-2004) veetsin Tallinna Sidekoolis fotograafiat õppides. 2010. aastal jätsin kõik teised tegemised kõrvale ja keskendusin ainult pildistamisele. Edasi läks elu üha põnevamaks. Täna tegelen ettevõtetele pildistamisega. Sõidan mööda Eestit ringi ja kiikan üle piiri põhja või lõuna poole. Päeva võin alustada Tallinnast ja õhtuks läbi Narva Tartusse jõuda.

Vabadel hetkedel keeran auto teelt kõrvale, võtan ette retke mõnda Eestimaa paika või kaugemale. Kõige enam armastan põhjamaist loodust. Needki pildid on valminud ise enda jaoks võetud hetkedel Eestis või Põhja-Norras.“

   

Toimunud näitused: