2019/2020 õppeaastal

Inglimajad

(raamatukogus)

INGLIMAJAD- sündisid soovist oma 50-ndal juubelil pakkuda silmailu ja midagi hingele.

„Inglimajade loomine sarnanes meditatsioonile, olles omamoodi teekonnal läbi elu, keskkonna, asjade, värvide, valguse, numbrite ja ilu, mis meid ümbritseb aga mida alati pole silmaga näha. Kõik see moodustab terviku, kuid samas toob esile kõige pisimadki detailid,“ räägib nende imeliste inglimajade autor Maris Talu

Meisterdamine on mulle alati väga meeldinud, see on üks äärmiselt vahva tegevus.

Inglimajade tegemist alustasin mulle kõige hingelähedasemast, värvidest ja lisasin valgustuse. Selleks õppisin natuke elektroonikakomponentide kasutamist ning nende jootmist toimivaks valgustuselemendiks.

Majad on värvitud naturaalsete kookosevärvidega, mis põhinevad kaseiinil ning ei sisalda mürgiseid aineid.

Mööbli valmimise juures olid abiks mööblitisleri nõuanded. Õppisin saagima, hööveldama, lihvima jne. Kasutasin erinevaid puuliike – nagu tamm, pihlakas, balsa, kask. Tööriistadest olid kasutusel mini variandid, mis on kasutusel ka mudeliehituses.

Paljud esemed on voolitud FIMO polümeersavist.

Olen lõpetanud Lydia Koidula nimelise II Keskkooli ja Pärnu Kunstikooli esimese lennu.

 

Reisil oldud aeg on topelt elatud elu

(A korpuse esimese korruse koridor, B korpuse neljas korrus)

Ciao!
Minu nimi on Taisi Talviste.
Meie pere suvised autoreisid on meid viinud mitmeid kordi Itaaliasse. Itaaliast on saanud üks minu lemmiksihtkohti Euroopas.
Miks?
Itaalia on muljetavaldav: imeline loodus, ajalugu, arhitektuur, muusika, toit ja uskumatult romantiline atmosfäär!
Itaallased pakatavad positiivsusest - nendes on päikeselisust, kirge … Nende teeninduskultuur ja oskus suhelda väärivad järgimist.
Minu piltidel:
Roma
Tivoli
Venice
Bari
Vulcano Etna
Comune di Belvedere Marittimo
Costiera Amalfitana- UNESCO maailmapärandisse kantud hingematvalt kaunis Amalfi rannik
San Marino
Isola di Capri
Cesenatico Emilia Romagna maakonnas
Provincia della Toscana

Tänan hetk peatumast! Grazie mille! Arrivederci!

 

Toimunud näitused:

Õpetajate 56 maad

(raamatukogus) 

Iga aasta 27. septembril tähistatakse rahvusvahelist turismipäeva eesmärgiga tõsta teadlikkust turismist ja selle väärtustest. Traditsiooni algatas ÜRO maailma turismiorganisatsioon (UNWTO) 1980. aastal.
Turismimajandus sai alguse juba keskajal: 
Palverändurite reiside hõlbustamiseks loodi tugistruktuurid ja palgati teenindav personal. 
Ajast aega on reisidelt kaasa toodud meeneid, mis kannavad endas emotsionaalset, nostalgilist või religioosset tähendust. Sellel näitusel eksponeerime meie õpetajate reisimeeneid:

Tiina Kiibus - Reisitaldrikud 
Endla Kuura - Maadeavastamise meened
Ly Kukk, Külli Šorin - Sõidusuveniirid
Kristel Sepp - Rännukunst
Annely Raev - Kulgemise kuuseehted

 

Fotonäitus, autor Marko Šorin

(A-korpuse esimese korruse koridoris)

Autor on kirjutanud näituse tutvustuseks:
Mõned aastad tagasi hakkasin pildistama Sindis ilusamaid kohti ning objekte, kuna inimesed kipuvad nägema pigem seda, mis on kole. Hiljem pildistasin juba kauneid kohti kodulinnast kaugemalgi. Ennekõike huvitab mind pildistamise juures hetke jäädvustamine ajaloo jaoks. Olen küllaltki suur ajaloohuviline ning tihtilugu mõtlengi, et kui õnnelik võib olla keegi ajaloohuviline tulevikus (mul on tavaks mõelda 70 aasta pärast), kui leiab mõne foto meie tänasest päevast. Tean seda tunnet seetõttu, et kollektsioneerin ise vanu fotosid ning nende järgi „panen paika“ kunagist olustikku. Tihtilugu on pildi servades isegi olulisem või huvitavam teave, kui pildi keskosas – näiteks tänaseks kadunud hoonete õige asukoha määramisel on taust just see, mis aitab situatsiooni taaselustada. Fotograafiast ei tea ma suurt midagi ja päris fotoaparaati mul ka ei ole. Minu kaameraks on Samsungi telefon, millel on väga hea seadistus ning laiad võimalused. Peale selle on telefon ju alati igalpool kaasas! Pildistamise juures pean oluliseks häid värve ja valgust. Looduspiltide juures määravad palju taevas ja pilved. Nende „puudumine“ jätab pildi omajagu vaesemaks. Nende olemasolu aga lisab ruumilisust ja ilu.