Pärnu aasta noorsootöötaja on Kai-Tõe Ellermaa

Tänavune aasta noorsootöötaja on Pärnumaa kutsehariduskeskuse huvijuht Kai-Tõe Ellermaa. Pärnumaa kutsehariduskeskuse huvijuht pälvis tunnustuse kooli õpilasesinduse juhendamise eest. Nii on Ellermaa eestvedamisel loodud andekate noorte märkamiseks "Kuulsuste galerii". See on veebileht, kus on intervjuud noortega, kes tegelevad millegi põnevaga ja on saavutanud silmapaistvaid tulemusi. Näiteks intervjueeriti kaht kooli õpilast: Kairi Karpat, kes oli Rio olümpiamängude tennisekohtunik, ja Maarja Virulat, kes on Pärnu jalgpalliklubi naiskonna väravavaht.

Möödunud aasta aprillis avas Ellermaa koos õpilaseesindusega kutsehariduskeskuses siseterviseraja. Rada on Pärnus neljas ja kannab nime "375 m tervist". Selle eest pärjati Ellermaa kooli konkursil "Aasta tegija 2017" aasta tervisesõbra tiitliga.

Ellermaa väärib samuti esiletõstmist seoses heategevusega, millesse ta on kaasanud hulga kutsehariduskeskuse noori. Näiteks käidi heategevuslikul eesmärgil Tammiste hooldekodus ja Pärnu haigla lasteosakonnas, kus haigetele lastele jõulurõõmu valmistati. Ellermaa on organiseerinud mitu heategevusprojekti, mille sekka mahub mänguasjade kogumine lastekodudele.

Põhitöö kõrvalt pühendub Ellermaa Pärnu tütarlastekoorile Elise, mille dirigent on ta olnud juba 27 hooaega. Tegemist on linna kontserdikooriga, kes on edukalt osalenud rahvusvahelistel konkurssidel.

2016. aasta aprillis laulis Elise Poreci rahvusvahelisel koorifestivalil Horvaatias. Tänavu oktoobris on koor kutsutud kontserdireisile Kanadasse.

Teele Talve (Pärnu Postimees, 25.09.2017)