Noorkokk 2017 juhendab restoranipäeva

Tulge ja saage osa kolmapäeval, 8. novembril meie kooli õpperestoranis „Pärnaõis“ noorkoka poolt juhendatavast võistlustööst:

    • Pearoaks: küpsetatud pardikoib punase veini - jõhvika kastmega, orsoto pirniga, pastinaak, spinat, pudelkõrvitsa püree.
    • Desserdiks: üleküpsetatudNopri talu kohupiim röstleiva- metsapähklipadjal, astelpaju vahukaste, Kalevi tumeda šokolaadi kreem, paneeritud õun, sõirapuiste, vadaku krõbedik.

Tagasivaade vabariiklikule kutsemeistrivõistlusele

Käesoleva aasta 19.septembri õhtupoolikul lugesime hoolega Eesti Peakokkade Ühenduse presidendi Rudolf Visnapuu saadetud võistlusjuhendit.

Tekkisid küsimused- mida, kuidas, kes? Tuli hakata mõlema- kellel õppijatest on motivatsiooni? Kellel hea pingetaluvus? Kes soovib panna oma oskused proovile?

Ja nii algaski ideede genereerimine ja katsetamine. Koolielu on koolielu - kord olid ühel juhendajal tunnid, siis teisel. Vabaressurssi nappis, aga insana oli Andra alati kohal.

Andra mõtted ettevalmistusperioodist: „Ettevalmistusperiood oli väga pingeline. Alguses oli küll kõik tore ja lilleline, aga mida aeg edasi, seda kiiremini hakkas võistluspäev lähenema. Pinge aina kasvas. Mitu korda tekkis motivatsioonilangus ja mõte- kas ikka saan hakkama? Kuid nüüd, vaadates olnule tagasi, saan aru, et need pikad, stressirohked koolis veedetud päevad  olid seda kõike väärt!“

Saabus pingeline võistluspäev. Hindamas kõrgetasemeline rahvusvaheline žürii, kus muuhulgas liikmeteks Daniel Ayton Inglismaalt, Kjell Patrick Ormen Johnsen Norrast. Väga auväärne žürii!

Pearoa serveerimine läks 9 sekundit üle määratud aja. Kaheksast roakomponendist koosnev, pooleteise tunniga valminud desserdi serveerimine ületas 54 sekundit. Vaid! … Tublid!

Oli 25. oktoobri õhtu. Kella kuue paiku hõisatakse Tallinnas Eesti Messikeskuse hallis võimsate ülevate helide saatel välja III koht- pettumus- meie ei pääsenudki kolme hulka!

Hõisatakse välja II koht … Kõik tundub lootusetu …

Tekkis soov joped selga tõmmata ning läbi esimese tuisu kodu poole sõitma hakata.

JA SIIS- I koht, see kõige ihaldusväärsem!

Uskumatu, aga kui kõlas lause: „Andra Holland  Pärnumaa Kutsehariduskeskus!”, olime kui puuga pähe saanud. Me tegime seda jälle!

Aplaus, väärt autasud, kallistused, ülirõõmsad Andra ja Karmo! Ja muidugi üliõnnelikud juhendajad!

VÄGA SUUR AU OLI TEIST AASTAT JÄRJEST VASTU VÕTTA I KOHA KARIKAS!

Noorkokk 2017 Andra Holland koos abilise Karmo Kivistega - video asub SIIN.

 

Teksti koostasid: Noorkokk 2017 Andra Holand ja kutseõpetaja Taisi Talviste