Advancing Graduate Tracking and Alumni Relations in VET Schools (TRACKTION)

Projekti periood: 01.09.2017 - 31.08.2020             mafle logo2
Projekti number: 2017-1-ES01-KA202-038021

TRACKTION projekt keskendus vilistlaste jälgimise süsteemse lähenemise parendamisele institutsioonide tasandil.
Projekti tulemusena töötati välja juhendmaterjal Euroopa kutsekoolidele, kuidas luua, tõhustada ja väärtustada suhteid ning koostööd oma kooli vilistlasvõrgustikuga.

Euroopa Liidu rahastatud strateegilise koostöö projekt keskendus kutsekoolide võimekuse arendamisele jälgida lõpetanute edasist käekäiku ja tõhustada suhteid vilistlasvõrgustikega. TRAKCTION oli ühisprojekt, millesse oli kaasatud kuus organisatsiooni viiest erinevast riigist - Hispaaniast (2), Eestist, Itaaliast, Hollandist ja Suurbritanniast. Kompetentsuse osas oli partnerite vahel hea tasakaal. Projektis osales 3 kutsehariduskooli (Alfa kolledž www.alfa-college.nl , Pärnumaa Kutsehariduskeskus, Cometa Formazione www.puntocometa.org), 2 vaheastme organisatsiooni regionaalsel tasandil (VALNALON www.valnalon.com ja TKNIKA www.tknika.eu) ning üks uuringutele keskendunud organisatsioon (Education & Employers Taskforce www.educationandemployers.org).

Projekti tulemusena töötati välja kaks intellektuaalset väljundit:

1. Seiremeetmete raamistik, mis lihtsustab vilistlastelt neid puudutavate andmete kogumist

Protokoll võimaldab jälgida mitmesuguseid üleminekuid koolist tööle (palgatöö, füüsilisest isikust ettevõtja, edasised õpingud). Dokument sisaldab suuniseid lõpetajate jälgimissüsteemi loomiseks, vahendeid ja meetodeid andmete kogumiseks ning näpunäiteid andmete analüüsimiseks, mis võimaldab ülekandmist teistesse kutsehariduskoolidesse.

2. Juhendmaterjal „Tõhusate vilistlasprogrammide loomine ja hoidmine kutsehariduskoolides”
Käesolev juhendmaterjal aitab inspireerida ja toetada kutsehariduse valdkonnas tegutsevaid praktikuid, õppeasutusi ja poliitikakujundajaid kogu Euroopas kutsehariduskoolide vilistlaskultuuri ja –võrgustike arendamisel või nende edasisel tõhustamisel, tänu antud juhendmaterjalis sisalduvatele juhistele ja projektipartnerite parimaid praktikaid illustreerivatele näidetele.

Projekti kodulehekülg: tracktionerasmus.eu

Lisainfo:

Karmen Torin - projektijuht
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.