Advancing Graduate Tracking and Alumni Relations in VET Schools (TRACKTION)

Projekti periood: 01.09.2017 - 31.08.2020             mafle logo2
Projekti number: 2017-1-ES01-KA202-038021

TRACKTION projekti peaeesmärgiks on luua juhendmaterjal Euroopa kutsekoolidele, kuidas luua, tõhustada ja väärtustada suhteid ning koostööd oma kooli vilistlasvõrgustikuga.

TRACKTION keskendub põhiteemana vilistlaste ja kutsekoolide koostöö tugevdamisele, et kutsekoolid oleksid rohkem kursis oma vilistlaste edasiste tegevustega (omandatud teadmiste kasutamine, edasised karjäärivalikud tööturul, ettevõtlusega tegelemine ning elukestev õpe). TRACKTION projekti tulemusel saadud informatsioon aitab luua või parendada vilistlaste jälgimise süsteemset lähenemist institutsioonide tasandil. Kutsekoolide jaoks on ülioluline luua süsteem vilistlaskultuuri loomiseks ja tugevdamiseks ja vilistlastega kontakti hoidmiseks. Lisaks sellele on tähtis olla kursis kutsekooli vilistlaste edasiste karjäärivalikutega tööturul ja haridusmaastikul, et mõista kutsekoolide poolt pakutavate erialade mõju vilistlaste võimalustele tööturul ning vajadusel tõsta õppekavade ja õppetöö kvaliteeti. Kolmeaastase projekti käigus kaardistatakse vilistlaskultuuri ja vilistlaste tegevuse hetkeolukord projektis osalevate riikide kutsekoolides ja riigi tasandil. Saadud tulemustest lähtuvalt luuakse protokoll ja nägemus, kuidas kaardistada antud informatsiooni ja milliseid meetodeid kasutada ning kuidas tugevdada vilistlaskultuuri kutsekoolides. Projekti käigus viiakse läbi pilootuuringud ja analüüsitakse tulemusi. Projekti tulemusel valmib juhend, mis lihtsustab vilistlaste kohta andmete kogumist ning juhendmaterjal jätkusuutlikke ja edukate vilistlassuhete loomiseks kutsekoolide tasandil.

Erasmus+ koostööprojekt TRACKTION hõlmab partneritena 2 organisatsiooni Hispaaniast, Eestit, Itaaliat, Hollandit ja Suurbritanniat. Kokku on projektis 6 partnerit, kellest 3 on kutsekoolid, 2 vaheastme organisatsioonid regionaalsel tasandil ning üks uuringutele keskendunud organisatsioon.

Projekti partnerid:
Valnalon – projekti koordinaator, www.valnalon.com
TKNIKA- Hispaania www.tknika.eu
Alfa- College- Holland, www.alfa-college.nl
Education and Employers Taskforce- Inglismaa, www.educationandemployers.org
COMETA- Itaalia, www.puntocometa.org
Pärnumaa Kutsehariduskeskus – www.hariduskeskus.ee

Projekti koduleht: tracktionerasmus.eu

Lisainfo:
Karmen Torin - projektijuht
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.