Keeleõppetegevused edukamaks toimetulekuks tööturul

PRÕM tegevus 8.8 „Täiendav keeleõpe kutse- ja kõrghariduses“el sotsiaalfond horisontaalne v
Projekti periood: 15.08.2016-31.08.2021

 Pärnumaa Kutsehariduskeskuses toimub alates 2017.aastast SA Innove üleriigilise haridusprojekti PRÕM raames täiendav eesti keele õpe eesti keelest erineva emakeelega õpilastele. Sihtrühmaks on kooli õppima asunud I kursuse õpilased, kelle kodune keel on vene keel. 

 

Täiendava keeleõppe üldine eesmärk on, et õpilane omandaks üldise ja erialase keeleoskuse. Eesti keele õpetusega soovitakse saavutada tulemused, kus õpilane mõistab loetud tekste ning väljendab ennast õppekeeles selgelt ja arusaadavalt nii suuliselt kui kirjalikult ning on suuteline sooritama eesti keeles kutsekvalifikatsiooni eksami. Tegevuses pööratakse erialakeele arendamise kõrval tähelepanu ka igapäevasele suhtluskeelele, mis suurendab oluliselt võimalust täiendava keeleõppe läbinud õpilasel tööturul edukamalt toime tulla. 

Keeleõppe programm toimub formaalse ja mitteformaalse kombineeritud õppena:
- intensiivne keelekursus (auditoorne õpe),
- õppekäigud ja keelelaager,
- kultuuriürituste ja -väärtuste külastamine (teater, muuseumid) (koos ettevalmistavate keeltundide ja õpilaste suulise tagasisidega).

Lisainfo:
Heili Västrik, eesti keele ja kirjanduse õpetaja
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.