Niidu pargi õpilaskodu ja sisustus

“ Elukeskkonna arendamise rakenduskava” prioriteetse suuna “Hariduse infrastruktuuri arendamine” meetme

“Kutseõppeasutuste õppekeskkonna kaasajastamine”

projekt “Niidu pargi õpilaskodu ja sisustus”

projekti nr 2.5.0201.11-0068

 

Projekti periood: 2011 – 2012

 

Eesmärk:
Pärnumaa Kutsehariduskeskuse Niidu pargi õppekompleksi vahetus läheduses on rekonstrueeritud kaasaja olmetingimustele vastav kuni 166-kohaline õpilaskodu koos vaba aja veetmise ja huvitegevusele suunatud ruumidega. Väljaehitatud ja rekonstrueeritud ruumidesse on soetatud kõigi ruumide funktsioneerimiseks vajalik sisustus, tehnika ja seadmed.

Tegevused:
Õpilaskoduks rekonstrueeritakse olemasolev hoone aadressiga Niidupargi 16, Pärnu linn. Ettevalmistavaks tööks on hoone ümberehitusprojekti koostamine. Projekti kogumaht hõlmab olemasoleva hoone renoveerimist, rekonstrueerimist, kindlustamist insenertehniliste kommunikatsioonidega ja sisustamist. Valdavalt on planeeritud hoonesisesed ümberehitustööd, hoonele juurde- ega pealeehitust ei ole planeeritud. Õpilaskodu ehitatakse ümber enamjaolt tubadeplokkidena selliselt, et maksimaalselt 4 õpilase kohta on kasutada WC ja duširuum. Lisaks on hoonesse planeeritud ühisköögid, puhketoad ja vaba aja veetmise ruumid.

Projekti valmimist toetavad Euroopa Regionaalarengu Fond ja Eesti Vabariik

Projekti valmimist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond

Eraldatav toetus: 1 933 078,24 eurot

 

Kontaktisikud: Elve Lääts  
e-post:See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Reelika Mitrovski– projektijuht
e-post:See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


01.08.2011 allkirjastati leping ühispakkujatega AS Meistri Projekt ja Arhitektuuribüroo FP OÜ projekteerimistööde teostamiseks. Projekteerimistööd teostatakse projekti nr 2.5.0201.11-0068 "Niidu pargi õpilaskodu ja sisustus" raames, mida rahastatakse "Elukeskkonna arendamise rakenduskava" prioriteetse suuna "Hariduse infrastruktuuri arendamine" meetme "Kutseõppeasutuste õppekeskkonna kaasajastamine" vahenditest.

Projekteerimistööde ajaks on planeeritud 3 kuud.

12.03.2012 allkirjastati leping aktsiaseltsiga YIT Ehitus õpilaskodu rekonstrueerimistööde teostamiseks. Tööd teostatakse projekti nr 2.5.0201.11-0068 "Niidu pargi õpilaskodu ja sisustus" raames, mida rahastatakse "Elukeskkonna arendamise rakenduskava" prioriteetse suuna "Hariduse infrastruktuuri arendamine" meetme "Kutseõppeasutuste õppekeskkonna kaasajastamine" vahenditest.

Rekonstrueerimistööde periood on märts 2012 - august 2012


 

8.11.2012 avati PKHK Niidupargi õpilaskodu.
Kuigi õpilaskodu töötab juba septembri algusest alates, toimus piduliklindilõikamine 8.novembril. Lindi lõikasid läbi PKHK direktor, Pärnu linnapea ja maavanem, ehitaja ning haridus- ja teadusministeeriumi esindaja.
Kuigi algselt oli õpilaskodusse planeeritud kuni 166 voodikohta, õnnestus ehitusprojekti käigus leida võimalus 185 õpilase majutamiseks.
Projekti valmimist toetasid Euroopa Regionaalarengu Fond ja Eesti Vabariik kogusummas 1 933 078,24 eurot.
Vaata lisaks:

 

Kontaktisik:
Reelika Mitrovski - projektijuht
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 


 

27.06.2013 said Pärnumaa kutsehariduskeskuse (PKHK) Niidupargi õpilaskodu esisele alale paika kaks diivanit kujutavat skulptuuri.

PKHK kuulub vastavalt Eestis kehtivale kunstiteoste tellimise seadusele nende riigiasutuste hulka, kellel on kohustus tellida kunstiteoseid. Taieste väärtus on üks protsent õpilaskodu projekteerimise ja ehituse maksumusest ning nende soetamist rahastatakse Euroopa Liidu struktuurivahenditest.

Skulptuurikonkursi žürii koosseisus PKHK direktor Riina Müürsepp, kunstnik Jaan Elken, arhitekt Peeter Pere, skulptor Mari-Liis Tammi-Kelder ja õpilaskodu arhitekt Valeri Falkenberg, valisid parimaks kunstnik Urmas Viigi kavandi nimega “Velaskes”. Kunstnik märkis, et kuna õpilaskodu on tagasihoidliku välimusega, ei uhkelda elementide ega ehituslike detailidega, koorus tal mõtte luua maja ette aktsendiks midagi edevamat.

Antiiki simuleerivad barokkdiivanid “Sitikdiivan” ja “Kommdiivan” on kõike muud kui tagasihoidlikud.“ Nad ei taotle märkamatult sulandumist, pigem heidavad naabrusele väljakutse,” tutvustas autor oma ideed. Et üldmulje saaks veelgi mõjusam, pakkus Viik välja mõtte ja teostuse, et õpilaskodu moodustaksid põneva tandemi kaks üldvormilt ühesugust, ent värvilt ja detailidelt pisut erinevat sohvat.

Puidust ja veekindlast vineerist diivanite seljaosas paiknevad lambid, mis süttivad pimeduse saabudes ise ning toimivad haljasala kui õpilaskodu esise platsi välivalgustitena.