Eile, 16. novembril panid kutseõppurid rahvusvahelisel tehnoloogiamessil Instrutec 2016 end proovile elektroonikakoostu jootmises. Kutsevõistluse esikoha pälvis Rene Uring ning teise koha Valter Õunapuu Tallinna Polütehnikumist. Kolmandale kohale tuli Erik Naissaar Pärnumaa Kutsehariduskeskusest.

 

“Olen üllatunud, et võitsin. Arvasin, et teiste võistlejate tulemused on tugevamad,” tunnistas parim elektroonik 2016 Rene Uring, kes õpib Tallinna Polütehnikumis elektriku eriala kolmandal kursusel.

 “Usun, et nii elektriku kui ka elektrooniku erialal on tööturul perspektiivi. Hetkel ei oskagi öelda, kumma ameti kasuks ma tulevikus otsustan. Praegu olen oma valikutega rahul,” märkis Rene.

Võistluse kohtuniku ning Flir Systems Estonia eletktroonika tootmisjuhi Mihkel Viskuse sõnul olid esikolmiku tulemused tasavägised, kuid Renele tõi võidu oskus valida komponentide jootmiseks ettevalmistamisel õige tehnika ja meetod. “Erialakeeles öeldes – Rene suutis komponentide jalad õige pikkuse peale lõigata,” lisas ta.

“Rõõmustan, et iga aastaga läheb võistlejate tase aina paremaks. Näen elektroonikatööstuse tulevikku helgetes värvides ning julgeksin tänavused võistlejad pärast õpingute lõpetamist ning kutsetunnistuse omandamist ka tööle võtta,” tõdes Viskus.

Eesti Elektroonikatööstuse Liidu tegevjuhi Arno Kolki sõnutsi on elektroonikatööstus Eestis alati tähtsal kohal olnud.

“Elektroonikatööstus on Eestile majanduslikult oluline tööstusharu, mis uueneb pidevalt ning pakub töötajaile palju arenguvõimalusi. Olen ise paarkümmend aastat elektroonikatööstuses töötanud ja soovitan noortele seda erialavalikut,” tõdes Kolk.

Võistlustöö hindamisel arvestati võistlustöö funktsionaalsust ja teostuse korrektsust vastavalt rahvusvahelistele standarditele.  Täiendavalt hinnati ka töökoha korrasolekut, sh ohutustehnika nõuete täitmist. Võistlusel osales kuus õpilast Tallinna Polütehnikumist ja Pärnumaa Kutsehariduskeskusest.

Võistluse fotogalerii: https://www.dropbox.com/sh/vlmneeq3439nq1g/AAAuPBhsq5c_VKYBUChjen_Aa?dl=0 (Fotod: SA Innove)

Jootmisvõistlused toimusid Eesti suurimal, 16.-18. novembrini Eesti Näituste messikeskuses toimuval 22. Tallinna rahvusvahelisel tootearendus-, tootmistehnika-, tööriista-, allhanke- ja tehnohooldusmessil Instrutec 2016.

Instrutecil on Eesti masina- ja metallitööstusettevõtted välja pannud oma kaasaegseima tipptehnika, samuti toimuvad messi raames tootmislahenduste ja tööstusettevõtete juhtide seminarid, millest kõik huvilised saavad osa võtta. Messiinfo: www.fair.ee/instrutec.        

Parima elektrooniku kutsemeistrivõistlust korraldas SA Innove koostöös Tallinna Polütehnikumi, Pärnumaa Kutsehariduskeskuse ja Instruteciga. Võistlust toetasid Euroopa Sotsiaalfond, Haridus- ja Teadusministeerium ja Eesti Elektroonikatööstuse Liit.

Sihtasutus Innove on üld- ja kutsehariduse valdkonna ja hariduse tugiteenuste kompetentsikeskus ning Euroopa Liidu toetuste vahendaja. Sihtasutus loodi 2003. aastal Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusalas.

 

Teate edastas:

Maarja Vaikmaa

Kommunikatsioonispetsialist

SA Innove

tel: 735 0762 / 5664 8171

e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  

www.innove.ee