Eile, 5. detsembril kl 21.25 jõudsid Euroopa noorte kutsemeistrivõistlustelt EuroSkills koju Eestit esindanud noored meistrid ja kutsemeistrivõistluste rahvusvahelised eksperdid. Lennujaamas tervitasid kogu delegatsiooni pereliikmed, sõbrad ja koolikaaslased ning SA Innove.

Tallinna Polütehnikumi õpilane Hendry Sadrak tõi veebiarenduses koju pronksmedali ning Eesti parima võistleja medali (Best of Nation).

 

Meisterlikkuse medalid (Medallion of Excellence) noppisid neli Eesti noormeest: Pärnumaa Kutsehariduskeskuse õpilane Erik Tammeleht restoraniteeninduses, Tallinna Ehituskooli õpilane Riho Lehismets ehitusviimistluses ning meeskondlikult Räpina Aianduskooli õpilased Mairold Mänd ja Erik Rüütel maastikuehituses. Meisterlikkuse medal antakse võistlejaile, kes saavad vähemalt 500 punkti, ja sellega tunnustatakse nende suurepäraseid kutseoskusi.

Tänavustel, 1.-3. detsembrini Göteborgis toimunud Euroopa kutsemeistrivõistlustel osales ligi 500 õpilast üle Euroopa ning mõõtu võeti 35 erialal. Seni on Eesti koondis EuroSkills’ist osa võtnud neljal korral ja koju on toodud 27 erinevat medalit.

Fotogalerii Tallinna lennujaamast: http://bit.ly/2gKU6CX (Fotod: SA Innove / Agnes Aus)

Alates 2006. aastast koordineerib noorte kutsemeistrivõistlusi Eestis SA Innove, valmistades ühtlasi noori ette rahvusvahelisteks kutsemeistrivõistlusteks EuroSkills ja WorldSkills. Rahvusvahelistel kutsemeistrivõistlustel osalemist toetab Haridus- ja Teadusministeerium.

Eesti võistlejaid toetasid EuroSkills’il Tallinna Polütehnikum, OneTouch.io, Reserv Rent, Service Skills OÜ, Eesti Baarmenite Assotsiatsiooni koolituskeskus, Pärnumaa Kutsehariduskeskus, Tallinna Teeninduskool, Haapsalu Kutsehariduskeskus, Simon Jersey, Räpina Aianduskool, VT-Haljastus, Estlandscape OÜ, Masha, Priit Press ja Lilled, Tallinna Ehituskool, tesa tape UAB Eesti, AS Tikkurila, Henkel Balti OÜ, Mira Ehitusmaterjalid OÜ, Plaadisheffid OÜ, Vipex AS, Viljandi Kutseõppekeskus, Wienerberger AS, Saint-Gobain Ehitustooted AS – Weber, Eesti Ehitusettevõtjate Liit, Tartu Kutsehariduskeskus, Autokutseõppe Liit, Eesti Peakokkade Ühendus, kohvik Moon, Tartu Kunstikool, Velvet, Kroonpress,  Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool ja Monik OÜ.

Sihtasutus Innove on üld- ja kutsehariduse valdkonna ja hariduse tugiteenuste kompetentsikeskus ning Euroopa Liidu toetuste vahendaja. Sihtasutus loodi 2003. aastal Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusalas.

 

Teate edastas:

Maarja Vaikmaa

Kommunikatsioonispetsialist

SA Innove

tel: 735 0762 / 5664 8171

e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 

www.innove.ee