Esimesed DigiPassid leiavad omanikud

Neljapäeval, 8. detsembril toimub Tallinna Ülikoolis koolitusprogrammi Samsung Digi Pass (http://www.samsungdigipass.ee) finaalüritus.

Tegemist on koolitusprogrammiga, mille raames noored kutseõppurid on arendanud oma digioskusi ja sotsiaalseid pädevusi. Kõik projektis osalejad on töötanud välja oma digiprojektid, mis on nüüd valmis esitluseks ja hindamiseks.

Pärnumaa Kutsehariduskeskusest osales koolitusprogrammis kaks meeskonda:

  • Esimese meeskonna projektiideeks oli luua tarkvaraprogrammi prototüüp Elektrooniku Abiline, mis aitab elektroonika õpilastel ja teistele huvilastele, koostada ja jagada elektriskeeme. Projektimeeskonna liikmed elektroonikaseadmete tehniku esimese kursuse õpilased Andreas-Edmunds Ereline, Margus Veemaa ja Jack Markkus Tori.
  • Teise meeskonna ideeks oli luua rakendusprogrammi prototüüp Töökool, mis ühendab õpilasi ja töötajaid/tööandjaid Google Maps kaudu, et leida sobilik praktikajuhendaja kõige kiiremal ja efektiivsemal moel. Meeskonna liikmed on Diniito Toom, sisetööde elektriku eriala ja Alfred Luht, elektroonika koostaja/tehniku eriala esimese kursuse õpilased.

Kooli poolseks juhendajaks ja mentoriks oli noortele arendusosakonna juhataja Varje Tipp.

Programmi käigus külastati ettevõtet OSHINO Electronics Estonia OÜ, kus ettevõtte juht Ingvar Kuusk tutvustas programmis osalejatele ettevõtet ning andis soovitusi, mida tööandjad ootavad tööle kandideerijatelt noortelt. Kohtumisel rääkis tööandja oma seisukohast, miks on noorte digipädevused tänasel tööjõuturul olulised ja milliseid trende näeb ta oma valdkonda mõjutamas tulevikus. Invar Kuusk kuulas ära noorte digiprojekti-ideed ja andis tagasisidet nende kohta.

Projekti Samsung Digi Pass eesmärk on võimaldada noortel olla tööturul edukas ja tagada tipposkustega spetsialistide olemasolu erinevates valdkondades. Projekt on pälvinud Euroopas positiivset tähelepanu – Euroopa Komisjon valis selle 250 kandidaadist parima nelja programmi hulka, mis esitati Euroopa esimesele digioskuste auhinnale (1st European Digital Skills Awards 2016) töötajate digioskuste kategoorias.

Lõpuüritust juhib Karl-Erik Taukar ja külastajatel on võimalus osa saada populaarse laulja minikontserdist!

Üritusel antakse pidulikult üle esimesed Samsungi digipassid.