Kutsemeisterlikkuse võistlused ja lahtiste uste päev

Neljapäeval, 26. jaanuaril 2017. aastal toimuvad ühe päeva jooksul koolisisesed kutsevõistlused Pärnumaa Kutsehariduskeskuse erinevatel erialadel. Kutsevõitlused hõlmavad nii individuaalseid kui meeskondlike ülesandeid. Kutsevõistluste korraldusse on koostööpartneritena kaasatud ka tööandjate esindajad. Koostööpartnerid osalevad hindamiskomisjonides ja aitavad välja panna auhindu võistluste võitjate jaoks. Erinevatele erialadele on kaasatud üle 50 partneri, kelle hulka kuuluvad ka Pärnumaa Kutsehariduskeskuse vilistlased. Erialade tutvustamiseks toimub samal päeval lahtiste uste päev, mille raames saavad Pärnumaa üldhariduskoolide õpilased ja õpetajad tutvuda erinevate erialadega, et neil oleks lihtsam langetada erialaseid valikuid.

Lahtiste uste päeva alguses annab Pärnumaa Kutsehariduskeskusest ja õppimisvõimalusest ülevaate direktor Riina Müürsepp. Päeva jooksul tutvustatakse külalistele Pärnumaa Kutsehariduskeskuses õpetatavaid erialasid ja kogu õppekompleksi ning Pärnumaa üldhariduskoolide õpilastel ja õpetajatel on võimalik lähemalt näha kutsemeistrivõistlusi. Huvilistel on võimalik osa võtta Pärnumaa Kutsehariduskeskuse ja koostööpartneri Pärnumaa Rajaleidja keskuse töötubadest. Õpilastel on võimalik õppida voltima salvrätte, kasutama mootorsaagi, valmistama pakendit, komplekteerima kaupa, valmistada CNC töötlemiskeskusega nimekaarti, voolida martsipanist roos, panna kokku elektriskeemi, osaleda sisseastumisvestluse simulatsioonil ning palju muud põnevat. Lahtiste uste päeva jooksul on võimalik huvilistel saada lisainfot õppimisvõimaluste kohta Pärnumaa Kutsehariduskeskuse messiboksist, kus potentsiaalsete õpilaskandidaatide küsimustele vastavad õpilasesinduse liikmed. Päev lõppeb kutsemeistrivõitluste autasustamisega.

Üritus on lisatud ka Oskuste aasta 2017 kalendrisse. Oskuste aastal väärtustakse oskusi, meisterlikkust, kutseharidust ja elukestvat õpet Eesti ühiskonnas ning tõstetakse ausse oskused, mis aitavad kiirelt muutuvas maailmas kohaneda ja oma tööd edukalt teha. 

Lisainfot ürituse kohta saab Pärnumaa Kutsehariduskeskuse Facebooki lehelt ning Pärnumaa Kutsehariduskeskuse õppe- ja karjäärinõustaja Kersti Oksaare käest (//www.hariduskeskus.ee/See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.">See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 445 9465).