Kutsemeisterlikkuse võistlused ja lahtiste uste päev

26. jaanuaril 2017. aastal toimusid koolisisesed kutsevõistlused Pärnumaa Kutsehariduskeskuse erinevatel erialadel.

Erinevatel võistlustel tuli õpilastel ennast proovile panna näiteks avalikus esinemises, arvutil kiirkirjutamises, voodi korrastamises, lauakaunistuste valmistamises, lukksepatöös, laua eelkatte tegemises, elektrotehnikaalaste teadmiste näitamises, laotööde sooritamises, keevitustöös, seinte kujundamises erinevate dekoratiivtehnikatega ning puhastustöövahenditega pindade puhastamises. Võistluste käigus valmis õpilastel väga põnevaid töid ja tooteid – õmmeldi ostukott ja jope, valmistati tort teemal „noorte kultuuriaasta“, stritsel ja kahekäiguline pidulik einekord, laoti müürseppade võistlusel 1*1,5 post, tehti puusepa tapp ehituspuuseppade võistlusel ning valmistati männi liimkilbist pudelihoidja. Juuksuri ja kosmeetiku erialade õpilased tegid modellidele piduliku ja New Vintage soengu ning fantaasiameigi. Müüja-klienditeenindaja ja müügikorraldajate õpilastel oli võimalik oma oskusi näidata reaalse teenindusprotsessi läbiviimises ning raha lugemises kiiruse ja täpsuse peale. IT-süsteemide nooremspetsialisti õpilased said näidata oma teadmisi arvuti riistvara ning arvutivõrgu- ja võrgurakenduste kohta. Autotehnikud said ennast proovile panna võistlusel „Tavotiööbik 2017” ning näidata enda teadmisi rehvide, mootori, veermiku ja teiste autoosade kohta.

Erialade tutvustamiseks toimus samal päeval ka lahtiste uste päev, mille raames said Pärnumaa üldhariduskoolide õpilased ja õpetajad tutvuda erinevate erialadega, et neil oleks lihtsam langetada erialaseid valikuid. Külla saabus ligi sada Pärnumaa üldhariduskooli õpilast koos õpetajatega. Õpilastele anti infotunnis ülevaade Pärnumaa Kutsehariduskeskuse õppimisvõimalusest, õppetöö korraldusest, huviringidest ning tulevastest karjääriplaneerimisalastest üritusest, kus võib Pärnumaa Kutsehariduskeskusega tutvuda.

Päeva jooksul tutvustati külalistele Pärnumaa Kutsehariduskeskuses õpetatavaid erialasid ja kogu õppekompleksi ning Pärnumaa üldhariduskoolide õpilastel ja õpetajatel said pealt vaadata kutsemeistrivõistlusi. Huvilistel oli võimalik osa võtta ka Pärnumaa Kutsehariduskeskuse ja koostööpartneri Pärnumaa Rajaleidja keskuse töötubadest. Töötubades õppisid õpilased katma pidulikku lauda kahele ja voltima salvrätte, kasutama mootorsaagi, valmistama pakendit, komplekteerima kaupa ning jootmist. Huvilised sai valmistada CNC töötlemiskeskusega nimekaardi, voolida martsipanist roosi, otsastada Cat 5e võrgukaablit, panna kokku elektriskeemi, osaleda sisseastumisvestluse simulatsioonil ning palju muud põnevat. Külaliste seas osutus väga populaarseks ka „Riigikaitse õpetuse” töötuba. Lahtiste uste päeva jooksul on võimalik huvilistel saada lisainfot õppimisvõimaluste kohta Pärnumaa Kutsehariduskeskuse messiboksist, kus külalistele jagasid infot õpilasesinduse liikmed. Päev lõppes kutsemeistrivõitluste autasustamisega, kus võistluste võitjatele pandi kaela medal, anti tänukiri ja kingitus ning öeldi tänusõnad ürituse korraldamise eest.

Ürituse päeval valmis põhjalik kutsemeistrivõistluste ja lahtiste uste päeva fotogalerii (piltide autor on Pärnumaa Kutsehariduskeskuse arendusosakonna juhataja Varje Tipp).

Kutsevõistluste korraldusse kaasati koostööpartneritena tööandjate esindajad ja Pärnumaa Kutsehariduskeskuse vilistlased, kes osalesid hindamiskomisjonides ja aitasid välja panna auhindu võistluste võitjate jaoks ning osalesid võitjate autasustamisel. Samal päeval toimus ka hulgi- ja jaekaubanduse valdkonna ümarlaud üritusse panustanud ettevõtete juhtidega.

Täname igakülgse abi ja toetuse eest oma koostööpartnereid: Pärnumaa Rajaleidja keskus, Uus Maa Kinnisvarabüroo, Revismo 3D Studio, Tööinspektsioon, Töötukassa, Maksu- ja Tolliamet, Ajakiri Pilkaja, Pärnu Pakendikeskus, Pajo Trükikoda, Pärnu Haigla, Tammiste Hooldekodu, Eakate Avahoolduskeskus, Annely Mohnja (AS Wendre), Kätlin Müller (Tradehouse OÜ), Ellika Eidast (Amelia Ilustuudio), Dea Jürimäe (Dea Ilusalong), Marleen Pärkma, Karina Sauväli, Coop Kaubanduse AS, Pärnu Maksimarket, Rimi Eesti Food AS, Pärnu Rimi Hüpermarket, Coop Kaubanduse AS, Port Artur Konsum, Lea Teegelmann (Bauhof), Ave Rannak (AS Kanpol), vilistlane Edith Rozentov, K-Rauta, OÜ Ursus, Balt Hellin, Pärnu Rannahotelli peakokk Herkki Ruubel, Lime Lounge’i kokk Erik Tammeleht, Pizzarestoran Steffani, Kohvik Poisi Eine, Trahter Postipoiss, Restoran Villa Wesset, Pärnu Rannahotell, Horeca Service, OÜ Roverto, Hedon SPA & Hotel, peakokk Marko Lumera (Restoran Raimond), Hea Maa Kohvik-Restoran, Pärnu Jahtklubi Restoran, Digistep, IT-haldus, Puiduspetsid, Leo Jakobson, Aleksandr Gololob (OÜ Skamet).

Üritus on lisatud ka Oskuste aasta 2017 kalendrisse. Oskuste aastal väärtustakse oskusi, meisterlikkust, kutseharidust ja elukestvat õpet Eesti ühiskonnas ning tõstetakse ausse oskused, mis aitavad kiirelt muutuvas maailmas kohaneda ja oma tööd edukalt teha.

 

Kersti Oksaar, õppe- ja karjäärinõustaja