Pärnumaa Kutsehariduskeskuses on 28. aprillil elektroonikaseadmete koostajate õppegrupi lõpuaktus. Õppesse asunud 15-st õpilasest lõpetab 14.

Elektroonikaseadmete teise taseme töökohapõhises kutseõppes on see juba teine õppegrupp, mis lõpetab. Kõik 14 eksamile lubatud õpilast sooritasid edukalt kutseeksamid ning omandasid elektroonikaseadmete koostaja tase 2 kutsekvalifikatsiooni ja elektroonikatööstuses nõutavad IPC sertifikaadid. Praktikabaasideks ning headeks koostööpartneriteks koolile õppetöö läbiviimisel olid Pärnu piirkonna elektroonikaettevõtted Note Pärnu OÜ, Scanfil OÜ ja MS Balti Trafo OÜ.

Elektroonikavaldkonna kutseõpetaja ja õppegrupi rühmajuhataja Mart Ronk sõnul väärisid seekord erilisi kiidusõnu õppetöösse suhtumise eest õpilased Erika Pettai, Mari-Liis Žmudova ja Piret Jõeäär, kes töötavad kõik ettevõttes Scanfil OÜ. Õpilaste juhendajaks ettevõttes oli Scanfil OÜ koolitusjuht Katrin Tamm. Elektroonikaseadmete koostaja kutseõpe kestis pool aastat.  Lõpetajad omandasid elektroonikaseadmete koostaja tase 2 kutse.  Juba maikuu teises pooles on plaanis avada õppegrupp elektroonikaseadmete koostaja tase 3 kutsekvalifikatsiooni omandamiseks, mis kestab üks aasta.

Õpipoisiõpe võimaldab tööandjal oma töötajate kvalifikatsiooni tõsta ja aitab kaasa uute töötajate värbamisele. Pärnumaa Kutsehariduskeskuses toimub hetkel õpe seitsmel erialal töökohapõhises õppevormis, õppijaid on kokku 63.

Töökohapõhise õppe programmi rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondist.

Mare Raid

töökohapõhise õppe (PRÕM) koordinaator

 mob: 56 794 400 tel: 445 1959 See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. www.hariduskeskus.ee