Pärnumaa Kutsehariduskeskuse (PKHK) projekti „PKHK praktikasüsteemide arendamine“ raames on koolitatud juba 118 ettevõttepoolset praktikajuhendajat. Projekti eesmärk on toetada PKHK ja tööandjate vahelist koostööd tugevama praktikavõrgustiku välja arendamiseks. Projekti tegevuste tulemusena koolitatakse välja vähemalt 158 praktikajuhendajat.

Praktikajuhendajate koolitamine toimub 26 tunnise õppekava "Ettevõttepoolsete praktikajuhendajate koolitus" alusel. Koolitusteemad on seotud praktika ettevalmistamise, läbiviimise ja hindamisega ning praktikajuhendaja sotsiaalsete, pedagoogiliste ja juhtimisalaste pädevuste arendamisega.

Projektiperioodi lõpuks valmib lisaks e-kursus, mis annab võimaluse praktikajuhendajatel läbida koolitus tulevikus ka e-õppena. See annab lisavõimaluse kvaliteetseks praktikasüsteemi arendamiseks PKHK-s.

Esimeste koolitustega alustati juba kevadel, mil koolitati elektroonika ja automaatika ning mehaanika ja metallitöötluse valdkondade praktikajuhendajaid. Sügisperioodil jätkus koolitamine hoogsalt ka teistes valdkondades ning praeguseks on koolitatud praktikajuhendajad kooli kõigis teenindusõppe valdkondades. Koolitusel osalejate tagasiside on olnud positiivne ning rahulolu koolitusega väga kõrge.

Järgmised 3-päevased praktikajuhendajate koolitused toimuva juba jaanuaris-veebruaris ning on eelkõige suunatud tehnikaõppe valdkondade ettevõtete praktikajuhendajatele (metsandus, ITK, ehitus, puitmaterjalitöötlus, mootorliikurid).

Koolitusele on oodatud nii praegused head praktikapartnerid kui ka nende ettevõtete esindajad, kes sooviksid tulevikus praktikakohti ning juhendamist õpilastele pakkuda.

Projekt saab teoks tänu Euroopa Sotsiaalfondi ja Eesti riigi rahastusele, projekti lõpptähtaeg on 30.06.2018.

Lisainformatsioon: projektijuht Johanna Kommer (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)