Tislerieriala õpirändurid Lätist

Pärnumaa Kutsehariduskeskuses (PKHK) viibivad välispraktikal Erasmus+ õpirände raames Cesis Technologyand Design Secondary School'ist neli tislerieriala kolmanda kursuse õpilast ja üks tisleri eriala õpetaja. Daniels Viksne, Miks Palejs, Renārs Dedumietis ja Daumants Leimanis on meie koolis kaks nädalalt, õpiränne  kestab 7. veebruarist kuni 22. veebruarini. Õpetaja Lauris Purinš viibis Pärnus 12. veebruarist kuni 17. veebruarini. Peamiselt on õpilased praktikal ettevõttes OÜ Mööbliproff, mis on 1999. aastal asutatud  Eesti ettevõte, mis valmistab kvaliteetset, eksklusiivset mööblit ja sisustuselemente tellimustöödena nii kodude kui ka ühiskondlike hoonete sisustamiseks.

 Läti õpilased tutvusid meie kooli ja töökodadega, giidiks oli PKHK õppe- ja karjäärinõustaja Kersti Oksaar. Pärnu linnaekskursioonil olid teejuhtideks meie kooli tislerieriala õpilased Reiko Soom ja Kaur Eermaa. Koos kutseõpetaja Urmas Ailti ja T-15 õppegrupiga käidi ekskursioonil Võrumaa Kutsehariduskeskuses ning puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskuses Center.

Cesise kooliga on koostöö toimunud juba mitu aastat, igal aastal käivad meie tisleri eriala õpilased Lätis ja nende õpilased siin praktikal. Välispraktikal osalemine annab võimaluse erialaliselt uusi oskusi saada, võõrkeelses keskkonnas iseseisvalt hakkama saada ning õppida tundma teist riiki ja sealseid inimesi.

PKHK tislerieriala õpilased lähevad alates 26. veebruarist 4,5 nädalaks välispraktikale Cesisesse.