Koolis toimusid aktused ning esitleti koolipere EV 100 kingitust „PKHK lapitekk“.

Pidukõne pidas kooli direktor Riina Müürsepp ja õpilane autotehniku eriala I kursuse õpilane Edith Laansoo. Rahvatantsuansambel Kajakas esitas kaks tantsu "Pihlapuu" ja "Männituka labajalg". PKHK ühiselt valmistatud kingitust esitles kutseõpetaja Erna Gross, teki õmbles kokku Ene Jaakson. Kontsertosas esines RoToro Trio.

 Kutseõeptaja Erna Gross, EV 100 kingituse "PKHK lapitekk" idee autor ja eestvedaja, kõne aktusel:

Eesti riigi 100.sünnipäev on meie kõigi pidu ja see annab meile võimaluse anda ning saada kingitusi.

20 aastat tagasi oli kool ja tehti koolitööd. Räägiti maast, ilmast ja inimestest. Ka kodust ning koduriigist. Ühel hetkel olid toonased poisid – tüdrukud oma mõtted ja tunded kangale õmmelnud ning valmis sai lapitekk EV 80. Aktusel seisid kaks poissi toolidel, hoidsid tekki ülel ning aastapäeva lugu, Eesti lugu, oli kõigil silme ees. Täna näeme seda meie kooli B korpuse IV korruse seinal rippumas.

Aeg tegi oma ringe. Eesti kasvas, sisemiselt. Kasvasid nii mured kui rõõmud. Õpilaste soovil valmistasime koos teki EV 90. Õpilaste soov oli jäädvustada omi mõtteid, soove. Midagi olulist oli vahepealsetel aastatel muutunud – poliitilisest iseolemise murest oli saanud südamevalu maa ning metsa pärast Eestis ja rõõm inimestest.

Novembris 2017 võtsime kapist välja kangad, et seda teha ka nüüd. Eesti Vabariik 100 on hinge ning südant puudutav, mõtteid endal hoidev, et seda niidi ja nõelaga jäädvustada. Ühtlasi ka kingitusena meile kõigile. Sest Eesti – see olemegi meie! Pärnumaa Kutsehariduskeskusest 120 lappide tegijat -  tislerid, sekretärid, autotehnikud, müügikorraldajad, kokad, ehitajad, arboristid, ehitusviimistlejad, aednikud, raamatupidajad, toitlustusteenindajad, õmblejad, õpetajad ning 10 teki kokku õmblejat. Igaüks meist on panustanud nii palju kui on vajalikuks pidanud. Valminud on 100 mõttelapiga tekk.

Lapitekk ja sellel kujutatu on märk. Märk sellest, et meie väike riik läheb meile korda. Tema tegemised, olemised panevad meie südamed muretsema või rõõmust rõkkama. Koos oleme oma mõtted ja tunded vormistanud aja lukku.

Tänane vaip – EV 100, igal lapil on oma lugu ehk õpilase mõte ja soov, need on täis vastuolusid ning selget soovi hoida Eestimaad: