Teisipäeval, 10. aprillil toimub Pärnu kontserdimajas 11–16 konverents „Kuhu lähed, kutseharidus?“. Konverentsi korraldavad Pärnumaa kutsehariduskeskus, Eesti tööandjate keskliit ja Eesti kutseõppe edendamise ühing. Kutsehariduse arengut käsitleva konverentsi eesmärk on tekitada avalik diskussioon 21. sajandi vajalikest oskustest. Konverentsile on registreerinud 500 osalejat.

Nii Soome kui ka Eesti tööandjate ja haridustöötajate ettekanded käsitlevad tulevikusuundi kutseharidusmaastikul, juhitakse tähelepanu täiendus- ja ümberõppe võimalustele ning tehakse kokkuvõtte kutsehariduse maine tõstmise projekti tööst.

Konverentsi juhatab Anu Välba, Eesti rahvusringhäälingu saatejuht. Anu kõrval juhib kutsehariduse konverentsi Hansabis välja koolitatud suhtlusrobot Pepper, kes on selgeks õppinud eesti keele ja võtab konverentsipäeva juhtimisel lihtsamad tööd endale.

Kutseharidusest kõnelevad: Mailis Reps, Toomas Tamsar, Riina Müürsepp, Mika Saarinen, Tarmo Loodus, Mirja Hannula, Erik Tammeleht, Tiia Randma, Erkki Piisang, Karl Allik, Anneli Rabbi.

Üritus on osalejatele tasuta. Tegevust rahastab Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti riik ning tegemist on PRÕM tegevuse 8.7 „Kutsehariduse maine tõstmine“ vahenditega.

Konverentsi kava leiab SIIT http://bit.ly/kuhuliigud

Pepperi tegemiste lisainfo asub SIIN http://www.hansab.ee/et/humanoidrobot-pepper

Teate koostas: Anneli Rabbi, Pärnumaa Kutsehariduskeskue  avalike suhete juht, töökohapõhise õppe koordinaator Tel: 442 7875; 516 1099 See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.