Kutsekoolide Balti XXVI mängud toimuvad 26.-28.aprillil Pärnu spordihallis, võistlusi korraldavad kordamööda kõik Balti riigid. Mängude peakorraldajad on Eesti Kutsekoolispordiliit (EKKSL) ja Pärnumaa Kutsehariduskeskus (PKHK). EKKSL peasekretäri Tiit Tammaru sõnade kohaselt on tegemist ainulaadsete sportmängudega kogu Euroopas ja kutsehariduses tervikuna kuna sellest võtavad osa nii töötajad, õpilased kui ka koolijuhid. Ühiselt mängitakse korv- ja võrkpalli ning lauatennist. Eestist, Lätist ja Leedust osaleb kokku ca 250 inimest, kelle hulgas on nii võistlejaid, delegatsioone saatvaid isikuid, kohtunikke ja vabatahtlikke.

Eestist on esindatud Tartu Kutsehariduskeskus, Võrumaa Kutsehariduskeskus, Pärnumaa Kutsehariduskeskus, Luua Metsanduskool, Rakvere Ametikool, Tartu Tervishoiu Kõrgkool, Sisekaitseakadeemia Politsei ja Piirivalvekolledž, Sisekaitseakadeemia Justiitskolledž, Tallinna Ehituskool, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus, Kehtna Kutsehariduskeskus, Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool, Kuressaare Ametikool. Mängudest võtavad osa Balti riikide koondised.

PKHK direktor Riina Müürsepa sõnul on see vahetu võimalus võistelda oma eakaaslaste ja kolleegidega ning koos vaba aega veeta. Pole paremat võimalust integreerumiseks kui teha seda läbi spordi, kus on võimalus võistelda erinevatel aladel, see teebki Balti mängud eriliseks.