Pärnumaa Kutsehariduskeskus võtab osa Oskuste festivalist “Noor meister”, mis toimub sel aastal 3.-4. mail 2018 Eesti Näituste messikeskuses (Pirita tee 28, Tallinn). Keevitajate kutsemeistrivõistlus leiab aset Tallinna Lasnamäe Mehhaanikakoolis (Uuslinna 10, Tallinn) ning sekretäri ja ärinduse spetsialisti kutsemeistrivõistlused Tallinna Majanduskoolis (A.H.Tammsaare tee 147, Tallinn). Lisaks kutsemeistrivõistlustele toimub ka kutsekoolide infomess, kus Pärnumaa Kutsehariduskeskus tutvustab oma kooli ja õppimisvõimalusi.

Tänavune üritus keskendub noortele ning nende oskustele ja hobidele, millest tulevikus võib saada elukutse või hüppelaud iseseisvasse ellu. Oskuste festivali päevi sisustavad lisaks töötubadele ka meeleolukas lavaprogramm, kutsekoolid, karjäärispetsialistid, tööandjad, praktikud, erinevad eksperdid, erialaliidud ja Eesti kutsemeistrivõistlused 31 erialal.

Pärnumaa Kutsehariduskeskuse õpilased võistlevad alljärgnevatel erialadel: ehituspuusepp, ehitusviimistleja, plaatija, keevitaja, mööblitisler, müürsepp, elektrik, elektroonik, IT, restoraniteenindaja, hooldustöötaja, kokk, pagar, kondiiter, laotöötaja, müüja-klienditeenindaja, müügikorraldaja, juuksur, majutusteenindaja, turismikorraldus, ärinduse spetsialist ja sekretär.

Pärnumaa Kutsehariduskeskuse kooliboksist saab infot Pärnumaa Kutsehariduskeskuse õppimisvõimaluste, õpilaste vastuvõtu, Pärnumaa Kutsehariduskeskuses õppimise kohta ning täiendus- ja ümberõppe võimaluste kohta. Lisaks on huvilistel võimalik mängida meie õpilaste meisterdatud mänge.

Rohkem infot leiate Noore Meistri koduleheküljelt ja Facebooki lehelt.

“Noor meister” on erinevaid erialasid koondav üleriigiline kutsemeistrivõistlus, mille eesmärk on tutvustada ja populariseerida kutseõppealasid ning anda võimalus noortele oma oskuste võrdlemiseks.

Ülevaate koostas: õppe- ja karjäärinõustaja Kersti Oksaar