08.05- 09.05.2018 toimub Pärnumaa Kutsehariduskeskuses (PKHK) projekti koostöökohtumine, kus ollakse projektipartneriks Erasmus+ koostööprojektis „Advancing Graduate Tracking and Alumni Relations in VET Schools (TRACKTION)“, mille peaeesmärgiks on luua juhendmaterjal Euroopa kutsekoolidele, kuidas tõhustada ja väärtustada suhteid ning koostööd vilistlasvõrgustikega.

TRACKTION projekt keskendub põhiteemana vilistlaste ja kutsekoolide koostöö tugevdamisele, et kutsekoolid oleksid rohkem kursis oma vilistlaste edasiste tegevustega ning lisaks kaardistatakse vilistlasuuringute läbiviimise võimalused ja analüüsitakse, kuidas kasutada vilistlasuuringute tulemusi õppetöö arendamisel.

Projekti partnerid:

Koosolekul osalevad kõikide partnerite esindajad erinevatest Euroopa riikidest. Kohtumisel antakse ülevaade 2017. aastal toimunud Eesti kutsekoolide vilistlaste uuringust, õpitakse headest näidetest vilistlaskultuuri hoidmisel Eestis ning arutletakse projekti käigus valminud erinevate Euroopa riikide kutsekoolide kogemuste uuringu tulemuste üle. Lisaks toimub informatsiooni, ideede jagamine ning planeeringute tegemine järgmiste projekti ülesannete läbiviimiseks.

Kokku on projektis kuus partnerit, kellest kolm on kutsekoolid (Eestist Pärnumaa Kutsehariduskeskus, Hollandist Alfa-College, Itaaliast COMETA Formazione), kaks vaheastme kutseharidusega seotud organisatsiooni regionaalsel tasandil (Hispaaniast TKNIKA ja Valnalon) ning üks uuringutele keskendunud organisatsioon (Suurbritanniast Education and Employers Taskforce).

Kutsekoolide jaoks on ülioluline luua süsteem vilistlaskultuuri loomiseks ja tugevdamiseks ja vilistlastega kontakti hoidmiseks. Lisaks sellele on tähtis olla kursis kutsekooli vilistlaste edasiste karjäärivalikutega tööturul ja haridusmaastikul, et mõista kutsekoolide poolt pakutavate erialade mõju vilistlaste võimalustele tööturul ning vajadusel tõsta õppekavade ja õppetöö kvaliteeti.

Kolmeaastase projekti käigus kaardistatakse vilistlaskultuuri ja vilistlaste tegevuse hetkeolukord projektis osalevate riikide kutsekoolides ja riigi tasandil. Saadud tulemustest lähtuvalt luuakse protokoll ja nägemus, kuidas kaardistada antud informatsiooni ja milliseid meetodeid kasutada ning kuidas tugevdada vilistlaskultuuri kutsekoolides. Projekti käigus viiakse läbi pilootuuringud ja analüüsitakse tulemusi. Projekti tulemusel valmib juhend, mis lihtsustab vilistlaste kohta andmete kogumist ning juhendmaterjal jätkusuutlikke ja edukate vilistlassuhete loomiseks kutsekoolide tasandil.

Projekt perioodiks on september 2017 – august 2020.

Rohkem infot projekti kohta:

  

Teele Luks

PKHK õppetöö- ja projektide koordinaator

+3724451959, +37253308710

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.