Pärnu Vanalinna Põhikoolis toimub 29. oktoobrist kuni 2. novembrini loodus- ja reaalainete nädal. Pärnumaa Kutsehariduskeskus (PKHK) võtab sellest osa töötubadega, mis toimuvad 2. novembril Pärnu Vanalinna Põhikoolis 8. ja 9. klasside õpilastele. PKHK õpetajad ja õpilased viivad läbi töötubasid Pärnu Vanalinna Põhikooli õpilastele, et tuua välja paralleele, mil moel läheb loodus- ja reaalaineid vaja ka igapäevaelus ning kui oluline on tugev loodus- ja reaalainete baas kutsekoolis õppimiseks, kus loodus- ja reaalaineid on osa nii erialaõpingutest kui ka keskhariduse omandamisest.

Kokku toimub kuus töötuba Pärnu Vanalinna Põhikooli 8. ja 9. klassidele. Õpilased saavad omandada teadmisi digitaalelektroonikast kutseõpetaja Värdi Soomanni ning elektroonikaseadmete tehniku eriala õpilaste käest. CNC töötlemiskeskuse operaatori erialast annab ülevaate kutseõpetaja Janek Suu. Kutseõpetaja Oliver Kikas annab ülevaate IT-süsteemide nooremspetsialisti erialast ning õpilastel on võimalik proovida kätt Ubuntu Desktop operatsioonisüsteemi paigaldamises ja seadistamises. Ehitusviimistluse eriala kutseõpetajad Ene Parmas ja Vilve Holzberg tutvustavad õpilastele viimistlusmaterjale. Müüja-klienditeenindaja (müügispetsialisti) eriala töötoas saavad õpilased panna proovile enda oskused raha lugemises kutseõpetaja Hanna Kuldsaare ning vastava eriala õpilaste juhendamisel all. Matemaatikaõpetaja Mati Mettus viib õpilastele läbi toidukalkulatsiooni töötoa. Töötubadest saavad osa Pärnu Vanalinna Põhikooli 8A, 8B, 9A ja 9B klasside õpilased, kokku osaleb töötubades peaaegu 100 õpilast.

Lisainformatsiooni saate õppe- ja karjäärinõustaja Kersti Karu käest (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 445 9465).