Pärnumaa KHK teenindusõppeosakonna kutseõpetajad Külli Šorin ja Kaie Pärn osalesid Erasmus+ programmiga õpirändes 5.-11.mai 2019. Rände sihtkohaks oli Barcelona, Hispaania.
Enne õpirännet läbisid õpetajad A1.1 taseme hispaania keele kursuse ja said algteadmised keelest ja hispaania kultuurist ja traditsioonidest. (Külli jätkab keeleõpinguid A1.2 kursusel, mis toimub TÜ Pärnu Kolledžis). Lisaks toimus eelnevalt ka inglise keele suhtluskeele kursus. Õpiränne oli projektijuht Karmen Torini poolt väga hästi korraldatud (transport, majutus, koolide külastused, lepingute vormistamine, kingitused, kindlustused). Õpirände käigus külastati kahte kooli.
Esimesena koolina külastati Joan Brossa Instituuti. Ühel territooriumil tegutseb kolm erinevat kooli – põhikool, kutsekool ja keeltekool. Koolid teevad omavahel koostööd. Kutsekoolis õpib ca 400 õpilast ja õpetajaid on 30. Kool pakub 4 ja 5 taseme kutseõpet. Õpilased õpivad ühel tasemel kaks aastat. Viiendal tasemel on võimalik korraga õppida ka kahel erialal. Siis on õppeaeg kolm aastat. Neljanda taseme erialaga (Müügitöö – Activitats Comercials) luuakse alus tööle minekuks kaubandusse või siis edasiõppimiseks järgmistel erialadel – Müügijuht või Transport ja Logistika või Rahvusvaheline müük või Optika spetsialist. Õpilased käivad praktikal kord kahe aasta jooksul, praegu 350 tundi, edaspidi 500 tundi (seoses seaduse muutusega). Õppegrupid on erineva suurusega 20-30 õpilast. Vajadusel jagatakse osades tundides grupp ka pooleks. Õppetöö toimub hommikuses ja õhtuses vahetuses. On õppijaid, kes õpivad duaalprogrammi alusel ehk teatud päevad nädalast on koolis ja osad ettevõttes. Koolis on palju arvutiklasse. Suur osa õppetööst toimub projektipõhiselt. Kooli lõpetamiseks kujundavad õpilased oma kodulehekülje ja tutvustavad seda komisjonile. Lisaks on koolis õppeklassina ka Desiguali poolt sisustatud ruum, kus saab läbi viia praktilisi tunde. Praktilise tegevusena kujundavad õppijad ka poe makette ja vaateaknaid, see toimub rühmatööna. Pärnumaa KHK esindajad said võimaluse tutvustada õpilastele ka oma kooli, seda tehti hispaania ja inglise keeles. Õpilastele avaldas sügavat muljet PKHK asukoht (keset suurt rohelust) ja valgusküllased ning avarad klassiruumid.
Kolm päeva selles koolis andis õpirändajatele häid mõtteid ja ideid, mida edaspidistes tundides kasutada – poemaketid, virtuaalse müügikeskkonna ühiskasutus teiste koolidega, õpilaste kodulehekülje kujundamine, projektipõhine õpe.
Teine kool, millega oli võimalik tutvuda, on üle saja aasta tagasi asutatud Lluisa Cura Instituut. Kooli projektijuht ja turunduse õpetajad tutvustasid koolimaja, õpetatavaid erialasid, projektitööd ja praktika korraldust. Koolis on palju arvutiklasse ja leidub ka ruume praktilisteks tegevusteks (vaateakende kujundamine, müügisaal). Kooli eripäraks on see, et õppijad on täiskasvanud ja õpitakse eelkõige enda huvist lähtuvalt. Turunduse õpetaja jagas projektitöö materjale ja kogemusi ning on edaspidi valmis tegema ka koostööd.
Õpiränne oli osalejate jaoks huvitav, vajalik ja ideid andev. Aitäh!