Arboristi õpilane Meit Voog käis õppepraktikal Inglismaal Erasmus+ programmiga. Rohkem tema õppepraktika kohta saad lugeda allpool olevast kokkuvõttest.
Meit: Viibisin praktikal alates 09 .04-10.05.2018.a. Antud praktika oli suunatud arboristidele , mis toimus Inglismaal Bridgwater ja Taunton college`is . Peamisteks eesmärkidest olid saada kogemusi, teadmisi ning tutvusi, mis aitavad nii mind edaspidistes tegemistes antud kutsel, kuid jagada ka oma kogemusi ning oskuseid.
Kool, kus meie oma praktika veetsime, oli üks osa Bridgwater ja Taunton collegist. Selle asukoht oli väikelinnas, mida kutsuti Canningtoniks. Selles koolis õppis kolm erinevat astet arboriste. Koolil oli arboristide jaoks eraldi maja/töökoda, kus viidi läbi teoreetilist õpet ning kus asus nende masinapark. Selle aja vältel juhendas meid kooli poolt 3 inimest – Mike, Giles ja Darren. Päevad algasid alati töökojas, kus vaadati üle varustus ja võeti kaasa kogu vajalik selleks päevaks. Alati oli valitud ka päeva juht õpilaste seast, kes siis jälgis, et kõik oleks olemas ja kõik toimiks. Kõik nädalapäevad oli erinevad, kuna teemad mida antud grupid õppisid oli vastavalt tasemele. Algajatega tegelesime lihtsamate töödega ja õpetati palju teoreetilist ja tutvustati erinevaid masinaid. Järgnevate gruppidega tegime juba tööd saagidega puude otsas ning proovisime erineva raskusega langetusi. Eks kõige kogenuma grupiga oligi põnevaim ning enamus töid olid uued. Nende kasutatud töövõtted isegi erinesid mõneti Eesti omadest. Näiteks ei kasuta nad seal viskeliini peamiselt üldse. Lisaks on ronimissüsteemid ka palju erinevaid, mida meil koolis näidatakse. Praktika ajal saime kasutada mitmeid erineva võimsusega mootorsaage. Nende masinaparki kuulusid veel tõstuk, oksapurustaja, kännufrees. Meil oli võimalus kõigi nendega tööd teha. Sealsed juhendajad alati tundsid huvi, kui pädevad me antud masinatega oleme ja mida me üldse Eestis õppinud ja praktiseerinud. Pärast igat päeva anti juhendajate poolt tagasiside, kuidas päev möödus ja kes eriti välja paistsid. Üldiselt võib öelda, et nende õppetöö ja protsess olid hästi põhjalikud ja arusaadavad. Selle aja jooksul muutusin ma palju enesekindlamaks arboristi töödega ning teatud teadmised ning töövõtteid saan kindlasti edasi rääkida ja näidata oma kaasvõitlejatele Eestis.
Mitte praktiliselt päevadel käisime mitmel korral välisõitudel suurtes aedades. Üheks uhkemateks olid näiteks Hestercombe garden ja Stourhead ( 1072 hektarit).
Juhendaja Mike tutvustas meile erinevaid linnasi ning vaatamisväärsusi. Mis huvitavamatest olid näiteks Exmoori rahvuspark, Wells , Plymouth, Watersmill, Weymouth, Bath, Glastonbury. Mike alati hoolitses selle eest, et meil ei hakkaks kunagi igav.
Eri tänu peab just võlgnema kahele inimesele, kes olid Mike ja Giles – nad abistasid ja tegid kõik, et meie veedetud aeg Inglismaal oleks maksimaalselt huvitav. Oma ülejäänud vabaaja veetsime iseseisvalt kas sporti tehes, tegeledes Eestis vajamineva koolitööga või niisama puhates.
Lõpetuseks soovitan kõigil, kellel vähegi võimalus minna välismaale praktikale. Sealsed uued tutvused ning kogemused jäävad igaveseks meelde ja kindlasti saab endale ka midagi uut juurde. See praktika tuletas mulle uuesti meelde, et mida rohkem erinevaid ühiskondi koged ja inimesi tundma õpid seda suuremaks muutub sinu silmaring ning arusaamine maailmast. Haarake härjal sarvist ja ärge magage oma elu maha!