Juuksuri õpilased Tuuli Raam ja Silja Sild Erasmus+ programmiga õppepraktikal Hispaanias, Tenerifel. Rohkem nende õpirände kohta saad lugeda allpool olevast kokkuvõttest.
Praktika toimus Tenerifel, Santa Cruzi linnas, Peluqueria Pino Estilistas juuksurisalongis, ajavahemikul 27.11– 17.12.2018.a. Praktika eesmärgiks oli tutvuda kohaliku kultuuriga, täiendada seniseid oskusi, omandada uusi teadmisi, saada keelepraktikat, aga ka üleüldine silmaringi avardamine, tulla toime ka kriisiolukordades ja erinevates meile mitte omastes olukordades.
Õppepraktika toimus ettevõttes – Peluqueria Pino Estilistas , kus juuksurisalongi teenused on unisex juuksuriteenused. Lisaks tehakse ka näo depilatsioone. Rohkem naistele mõeldud salong, mille igapäeva töö seisnes peapesus ja kauapüsivates föönisoengutes. Ka värvimist oli omajagu, lõikusi pigem vähe. Salong väga tagasihoidlik, aga kõik vajalik oli olemas. Salongis töötas kaks põhikohaga juuksurit, lisaks üks noorem tüdruk abiks. Juuksurid olid igapäevaselt tool, esmaspäevast laupäevani (väga palju kliente). Salongi puhkeruum oli väga väike, millesse oli ära mahutatud kapid värvide hoiustamiseks, pesumasin + kuivati, pisike söögilaud, üks tool, väike külmik ja mikrolaineahi. Kui keegi seal omale lõunat valmistas, tulid toidulõhnad ka klientide ninadesse.
Tualett oli eraldi. Valamud olid alati puhtad. Küll aga puudusid salongist des.ained, mis meil Eestis on lausa kohustuslikud (juukserullid olid karvased, kammid olid karvased, aga üldmulje puhas). Igapäevaselt tõi postiljon uued värsked ajakirjad, -lehed.
Praktika käigus saime teha vähe erialast tööd – olime vaatlejad ja peapesijad. Õnneks oli mida vaadata, sest juuksuritel endil oli väga palju tööd. Kolme nädala jooksul saime vaid mõned pead värvitud ja kääre saime kasutada vaid üksteise peal. Saime oma silmaga palju tehnikaid näha, siis kahjuks ei saanud me neid teadmisi rakendada praktiliselt. Lootsime, et kasvõi kordki annaksid nad meile võimaluse proovida seda sama, mis nad ise tegid, aga ei…kui nad ise uhke föönisoengu valmis said, siis näitasid pöidlaid (muy bien) aga meil oli sellest vähe kasu. Oleksime tahtnud ise ka proovida sama tulemust teha.
Praktikakohas – õppisime kannatlikkust, analüüsima nende poolt tehtud töid. Õppisime veelgi tugevamalt ja hoolsamalt päid pesema.
Antud riigis õppisime – hakkamasaamist meile ebasobivates tingimustes. Neljakesi ühes ruumis olemist. Lisaks saime praktiseerida selle maa keelt. Õppisime ise paremini orienteeruma, kuidas saada puntkist A punkti B – vahemaad siin päris pikad (mäest üles alla). Õppisime Hispaania kultuuri – tervitamine teistmoodi võrreldes eestlastega.
Vaba aega veetes – taaskord praktiseerisime kohalikku keelt, nautisime kultuuri, toitu ja jooki. Veendusime, et oma kodus on kõige parem.
Üleüldiselt puudusid meil konfliktid. Küll aga pisiarusaamatused koristamise osas. Meie kõigi jaoks oli see tõeline katsumus ja kui vahepeal tundsime väsimust/tüdimust, möödus see peagi. Oleme ju siiski kõigest inimesed ja omaette isiksused.
Pikka meelt ja kannatust! Veendu, et sa suudad olla kolm nädalat võõras keskkonnas ja võõras riigis. Hispaanias olles tuleb kindlasti kasuks osata selle maa keelt, sest ingliskeeles rääkivaid inimesi on siin VÄGA vähe.