Lipsu muretsemine
Lipsu muretsedes tuleks kindlasti arvestada, et see peab sobima nii kandja loomuse kui ülikonna, särgi ja kogu muu rõivastusega. Silmas võiks pidada, et tagasihoidlikuma mustriga lips ei tüüta kandjat nii kiiresti kui pilkupüüdev. Terane inimene oskab lipsu järgi öelda mehest nii mõndagi tema sissetulekute ( ja väljaminekute) kohta, seda, kas mees on lipsu ise ostnud või on see talle juhuslikult kingitud.
Klassikalise tumeda ülikonna ja heleda päevasärgi juurde kuuluv ärimehe lips on enamasti siidist, värvilt tumepunane, -sinine, jall või kollastes toonides. Pigem loobuda violetsetest, rohelistest ja valgetest värvidest. Halba maitset näitavad ka loomade, lindude, madude jm kujutisega lipsud.
Ühevärvilise ülikonnaga sobib triibuline särk ja ühevärviline lips või ühevärviline särk ja ustriga lips. Peenemustrilise ülikonna juurde valitakse ühevärviline särk jaühevärviline lips. Muude koosluste puhul võiks jälgida mustrite ja värvide omavahelist sobivust. Kõige ihtsam on lipsu sobitada särgiga toon toonis, kuid lähtuda võib ka kontrastvärvide põhimõttest -mõlemad variandid istuvad heleda triiksärgiga hästi. Näiteks helesinise särgiga võib proovida nii sinistes toonides lipsu kui ka näiteks kontrastset punast.
Kui valiku tegemine keeruline, eelistage pigem tagasihoidlikumaid mustreid ja neutraalsemat värvipaletti.
Kui palju lipse võiks mehel olla? Viiest lipsust piisab: igaks tööpäevaks üks. Eks vaja meeski argist ülikonda kandes vaheldust ja mehelik edevus väljundit. Vähe sellest -kaelaside ei kannata ju nädalast järjepanu kandmist.
Lipsu ostes usalda sisetunnet ja mõtle, kas tunned end sellega hästi.
Ajakohane lips pole lai ega kitsas, pigem varieerub selle vorm keskmise ja laiema vahel.