Lipsude tüübid
Lipsutüüpe on üsna vähe: pikk kaelaside, kikilips ja plastroon. Viimast kantakse vaid žaketi või visiitkuuega. Kaelaseotav kiki kuulub smokingu ja fraki, mõnikord ka stiilse päevarõivastuse juurde. Kõige rohkem on aegade jooksul muutunud pika kaelasideme kuju, värv ja mustrid.
Levinud on nii ühe-, kahe- kui poolteisekordsed lipsusõlmed. Korrapärane kahekordne ehk topeltsõlm jätab korrektse ja sümmeetrilise mulje, ühekordne on asümmeertilisem ja sobib hästi pikemate kraenurkade juurde - viimasega istuvad tegelikult kõik sõlmed, väiksema kraega pigem topeltsõlm.
Sõltuvalt lipsu laiusest tuleks jälgida, et lipsu laiem osa ei jookseks sõlme sisse - vastavalt sellele tuleks valida ka sõlmimise stiil. Tihti annavad lipsufirmad ka sõlme tegemise õpetuse ostjale lipsupakendis kaasa.
Kikilips on üks võimalus end huvitavamaks muuta. Ent kiki sobib argipäeva siis, kui see haakub isiksusega.
Lipsu pikkus. Sõlme seotud lips võiks ulatuda püksivärvlini - kuid samas ei tohiks kaelaside püksirihma pannalt varjata, sest seegi on rõivastuse oluline detail.
Lipsusõlme ei tehta liiga väikest ja lipsu ei kisuta liiga pingule, muidu tõmbab ta krae kokku. Kaelesideme otsi ei pisteta särgi rinnaesise nööpide vahelt sisse, need lastakse vabalt rippuda või kinnitatakse sobiva lipsunõelaga. Suvel võib lipsu asendada kaelarätikuga.
Heast maitsest ei kõnele ka liiga suur sõlm. Kahjuks on mõnel mehel lips eluaeg viltu ees.
Kummiga ja valmis seotud sõlmega lips on mõeldud turvalisust silmas pidades vormiriietuse juurde.