Näitused 2020/2021 õppeaastal

Fotonäitus "Eesti ja Norra maastikud", autor Olev Mihkelmaa (B korpuse neljandal korrusel)

Näituse tutvustus fotode autorilt: „Kõige esimesed pildid tegin aastal 2000. Kaks aastat (2002-2004) veetsin Tallinna Sidekoolis fotograafiat õppides. 2010. aastal jätsin kõik teised tegemised kõrvale ja keskendusin ainult pildistamisele. Edasi läks elu üha põnevamaks. Täna tegelen ettevõtetele pildistamisega. Sõidan mööda Eestit ringi ja kiikan üle piiri põhja või lõuna poole. Päeva võin alustada Tallinnast ja õhtuks läbi Narva Tartusse jõuda. Vabadel hetkedel keeran auto teelt kõrvale, võtan ette retke mõnda Eestimaa paika või kaugemale. Kõige enam armastan põhjamaist loodust. Needki pildid on valminud ise enda jaoks võetud hetkedel Eestis või Põhja-Norras.“

Fotonäitus "Sindi eile ja täna", koostaja Kaur Kasemaa (A korpuse esimesel korrusel)

Näituse eesmärgiks on tutvustada Sindi linna tähtsamaid ehitisi ja paiku erinevatel aegadel. Aluseks on võetud 20. sajandi esimese poole fotod. Aastatel 2017 ja 2018 on näituse koostaja pildistanud samu ehitisi ja paiku, et tekiks võrdlusmoment. 

Näitus on kokku pandud 8. klassi loovtöö raames, lisaks on valminud raamat "Sindi eile ja täna". Näituse koostaja on Sindi Gümnaasiumi õpilane. 

 

Näitus "A-B hakka pähe" (raamatukogus)

Kas mäletad oma esimest aabitsat ja uhket tunnet, kui õpetaja Sulle aabitsa ulatas? 

Aabits ehk aabitsaraamat on õpik, mille järgi õpitakse lugema. Eesti keelde tuleb sõna aabits ladina tähestiku
esimestest tähtedest A, B ja C. Sõna "abbits" tarvitati eesti keeles esimest korda 1818. aastal.

Näitusel on eksponeeritud erinevad aabitsad. Kõige vanem aabits on aastast 1971 ning kõige uuemaga alustasid sel õppeaastal tähtede õppimist esimesse klassi minejad. 

Toimunud näitused: 

Raamatunäitus "Kõik aeda" (raamatukogus)

Juunikuu on aianduskuu. Raamatunäitusele on välja pandud aiandusalased raamatud. 

Fotonäitus "Hetki koduümbruse loodusest", autor Merike Pikkmets (A korpuse esimesel korrusel)

Näitusel on eksponeeritud hetked Eestimaa loodusest. Fotograaf kommenteerib ülesse seatud näitust järgnevalt: “Selleks, et loodust enda ümber märgata, ei pea kaugele minema. Kõik kaunis on siin, meie ümber - meie külas, meie vallas, meie maakonnas.” Ma olen Oidrema külas elanud juba 37 aastat. Loodusega on mul eriline side - sinna kutsub vaikus ja rahu, mis on tõeliseks naudinguks tänase kiire elutempo juures. Ma armastan iga vaba hetke veeta looduses - see aitab aja hetkeks peatada. Loodust jäädvustada ja sündmusi pildistada on mulle meeldinud alati. Nooruses sain vahel venna aparaati kasutada ja kõrvalt vaadata, kuidas pimikus ilmutades ja kinnitades pildid sündisid. Ehk on sellest ajast huvi fotograafia vastu. Mulle on hästi südamelähedased linnud, neid jälgides ja kaamerasse püüdes olen ma ise tundma õppinud palju linnuliike ning nende eluviise.  Hästi huvitav on ka putukate maailm, sest märkamatud olendid on lähivõttes väga huvitavad.

Pildistamiseks on parim aeg suvi, sest mida rohkem valgust, seda kvaliteetsem foto tuleb. Suvi on ka looduses kõige rikkalikum oma elutegevusega, olgu selleks lilled, liblikad, linnud või metsloomad.

Sobilik aeg pildistamiseks oleneb ilmast. Suvel on mõnus väga varakult metsa kõndima minna, kaasas binokkel ja fotoaparaat. Alati lootuses, et midagi põnevat teele jääb. Mõnus on see aeg endale, kus kuuled vaikust kumisemas ja järsku käib võsas raksatus. Väike närvikõdi käib siis asja juurde ja teadmine, et sa ei ole metsas üksi. Tulid kellegi rahu häirima. Olen Lõpe Koolis õpetaja ja kandnud oma hobi ka lastele üle, samas aitab salvestatud materjal mitmekesistada koolitunde. Palju on veel pildile püüdmata ja iga hetk looduses on kordumatu ja huvitav."

Näitus "Kivid ja karbid", autor Eve-Mai Valdna (raamatukogus)

Näituse tutvustus autorilt: "Kivid ja karbid on looduse hämmastavad kunstiteosed. Ainult jaluta rannas, märka ja naudi! Reisil või matkal olles mõne kivi tasku pistes võtad justkui tükikese seda kohta endaga kaasa, nad aitavad talletada toredaid emotsioone ja hiljem meelde tuletada mälestusi.
Näitusel olevad karbid ja kivid on minuni juurde jõudnud erinevat teed pidi, kas sõprade-tuttavate kaudu või reisilt kaasa tuues. Esimesed karbid sain endale juba lapsepõlves venna käest, kes teenis aega Nõukogude mereväes, kui tal oli võimalus külastada teisel pool ekvaatorit olevaid kaugeid maid.
Toredaid emotsioone ja mõnusaid loodusavastusi teile!"

Raamatunäitus "Naised. Naised! Naised?" (raamatukogus)

Märtsikuu on pühendatud naistele. Raamatunäitusel saab tutvuda tuntud naiste elulugudega ja moe-, tervise- ning psühholoogiaalaste raamatutega.  

Näitus "Inglid" (raamatukogus)

Näitus sarjast "Minu hobi". Kogu omanik on Pärnumaa Kutsehariduskeskuse direktor Riina Müürsepp. 

Raamatunäitus "Kohting raamatuga" (raamatukogus)

Veebruarikuu on sõbrakuu. Tule raamatukogusse ja leia endale meelepärane raamat näituselt või riiulitelt.

Fotonäitus "Reisil oldud aeg on topelt elatud elu", autor Taisi Talviste (A korpuse esimese korruse koridor)

Ciao! 
Minu nimi on Taisi Talviste.
Meie pere suvised autoreisid on meid viinud mitmeid kordi Itaaliasse. Itaaliast on saanud üks minu lemmiksihtkohti Euroopas.
Miks? 
Itaalia on muljetavaldav: imeline loodus, ajalugu, arhitektuur, muusika, toit ja uskumatult romantiline atmosfäär!
Itaallased pakatavad positiivsusest - nendes on päikeselisust, kirge … Nende teeninduskultuur ja oskus suhelda väärivad järgimist.
Minu piltidel:
Roma
Tivoli
Venice
Bari
Vulcano Etna 
Comune di Belvedere Marittimo
Costiera Amalfitana- UNESCO maailmapärandisse kantud hingematvalt kaunis Amalfi rannik 
San Marino
Isola di Capri
Cesenatico Emilia Romagna maakonnas
Tänan hetk peatumast! Grazie mille! Arrivederci!

Raamatunäitus "Uued raamatud" (raamatukogus)

Väljapanek uutest raamatutest, mis on soetatud raamatukogusse 2019. aastal. 

Näitus "Kaunistatud piparkoogid" (raamatukogus)

Näitusele on välja pandud pagar-kondiitri eriala õpilastele kaunistatud piparkoogid - majad, sussid, jõulupärjad jne. 

Näitus "Inglimajad", autor Maris Talu (raamatukogus)

INGLIMAJAD- sündisid soovist oma 50-ndal juubelil pakkuda silmailu ja midagi hingele.

„Inglimajade loomine sarnanes meditatsioonile, olles omamoodi teekonnal läbi elu, keskkonna, asjade, värvide, valguse, numbrite ja ilu, mis meid ümbritseb aga mida alati pole silmaga näha. Kõik see moodustab terviku, kuid samas toob esile kõige pisimadki detailid,“ räägib nende imeliste inglimajade autor Maris Talu

Meisterdamine on mulle alati väga meeldinud, see on üks äärmiselt vahva tegevus.

Inglimajade tegemist alustasin mulle kõige hingelähedasemast, värvidest ja lisasin valgustuse. Selleks õppisin natuke elektroonikakomponentide kasutamist ning nende jootmist toimivaks valgustuselemendiks. Majad on värvitud naturaalsete kookosevärvidega, mis põhinevad kaseiinil ning ei sisalda mürgiseid aineid. Mööbli valmimise juures olid abiks mööblitisleri nõuanded. Õppisin saagima, hööveldama, lihvima jne. Kasutasin erinevaid puuliike – nagu tamm, pihlakas, balsa, kask. Tööriistadest olid kasutusel mini variandid, mis on kasutusel ka mudeliehituses. Paljud esemed on voolitud FIMO polümeersavist.

Olen lõpetanud Lydia Koidula nimelise II Keskkooli ja Pärnu Kunstikooli esimese lennu.

Näitus "Õpetajate 56 maad" (raamatukogus)  

Iga aasta 27. septembril tähistatakse rahvusvahelist turismipäeva eesmärgiga tõsta teadlikkust turismist ja selle väärtustest. Traditsiooni algatas ÜRO maailma turismiorganisatsioon (UNWTO) 1980. aastal.
Turismimajandus sai alguse juba keskajal: 
Palverändurite reiside hõlbustamiseks loodi tugistruktuurid ja palgati teenindav personal. 
Ajast aega on reisidelt kaasa toodud meeneid, mis kannavad endas emotsionaalset, nostalgilist või religioosset tähendust. Sellel näitusel eksponeerime meie õpetajate reisimeeneid:

Tiina Kiibus - Reisitaldrikud 
Endla Kuura - Maadeavastamise meened
Ly Kukk, Külli Šorin - Sõidusuveniirid
Kristel Sepp - Rännukunst
Annely Raev - Kulgemise kuuseehted

Fotonäitus, autor Marko Šorin (A-korpuse esimese korruse koridoris)

Autor on kirjutanud näituse tutvustuseks:
Mõned aastad tagasi hakkasin pildistama Sindis ilusamaid kohti ning objekte, kuna inimesed kipuvad nägema pigem seda, mis on kole. Hiljem pildistasin juba kauneid kohti kodulinnast kaugemalgi. Ennekõike huvitab mind pildistamise juures hetke jäädvustamine ajaloo jaoks. Olen küllaltki suur ajaloohuviline ning tihtilugu mõtlengi, et kui õnnelik võib olla keegi ajaloohuviline tulevikus (mul on tavaks mõelda 70 aasta pärast), kui leiab mõne foto meie tänasest päevast. Tean seda tunnet seetõttu, et kollektsioneerin ise vanu fotosid ning nende järgi „panen paika“ kunagist olustikku. Tihtilugu on pildi servades isegi olulisem või huvitavam teave, kui pildi keskosas – näiteks tänaseks kadunud hoonete õige asukoha määramisel on taust just see, mis aitab situatsiooni taaselustada. Fotograafiast ei tea ma suurt midagi ja päris fotoaparaati mul ka ei ole. Minu kaameraks on Samsungi telefon, millel on väga hea seadistus ning laiad võimalused. Peale selle on telefon ju alati igalpool kaasas! Pildistamise juures pean oluliseks häid värve ja valgust. Looduspiltide juures määravad palju taevas ja pilved. Nende „puudumine“ jätab pildi omajagu vaesemaks. Nende olemasolu aga lisab ruumilisust ja ilu.