Koolis osutab tugiteenuseid õppe- ja tugiteenistus, mille üks põhiülesandeid on tagada õpilastele tugiteenuste (sh karjääriteenus, õpiabi, eri- ja sotsiaalpedagoogiline ja psühholoogiline teenus) kättesaadavus. Soovime ja tegutseme selle nimel, et iga õppija tuleb kooli hea enesetundega, osaleb õppetöös huviga ja rõõmsal meelel!
Õppe- ja tugiteenistusse kuuluvate tugispetsialistide esmaseks ülesandeks on nõustada õpilasi õpiraskuste ja sotsiaalsete probleemide korral ning osutada karjääri- ja eripedagoogilist nõustamist. Psühholoogilise abi vajadusel suuname õpilased vastava spetsialisti vastuvõtule, näiteks Pärnumaa Rajaleidja keskusesse või Pärnumaa laste ja noorte vaimse tervise keskusesse.
Pakume Sulle abi ja nõustamist erinevate probleemidega toimetulekul. Kui tunned, et Sul on tekkinud pingeid ja raskusi ning soovid sellest rääkida, siis võta meiega ühnedust. Meie nõustajad on valmis osutama psühholoogilist esmaabi ja omavad väljaõpet HEV õppija, õpetaja ning lapsevanema toetamiseks. Meie nõustajatel on laiapõhjaline ettevalmistus nõustamistööks ning nad kasutavad nõustamistehnikaid erinevatest nõustamisvaldkondadest ja teraapiasuundadest: süsteemne pereteraapia, lahenduskeskne lühiteraapia, motiveeriv intervjueerimine, kognitiivne käitumisteraapia, erinevad karjääriteooriad, mänguteraapia, „Peahea“ lühisekkumine, MTÜ NÜ TORE tegevused.
Lühiülevaatega erinevatest nõustamistehnikatest, mida meie nõustajad oma töös kasutavad saad tutvuda siit.
Õppe- ja tugiteenistus koordineerib koolis ka kutsevaliku õppe korraldamist. Kutsevaliku õpe on kutseõppeks ettevalmistav õpe. Õppetöö käigus omandatakse erialased algteadmised ning valmisolek õpingute jätkamiseks ja tööturule siirdumiseks. Õppetöö toimub päevasel ajal ning praktiline töö toimub kooli praktikabaasides.
Pärnumaa Kutsehariduskeskuse rühmajuhataja käsiraamat (.pdf)