Ootame Pärnumaa koole Pärnumaa Kutsehariduskeskusesse erinevatesse töötubadesse.
Meie töötoad on suunatud peamiselt üldhariduskoolide 8. ja 9. klassidele. Töötubades saab praktiliste tegevuste kaudu tutvuda meie koolis õpetatavate erialadega. Töötoad võimaldavad tutvuda erinevate teemadega ning panna ka ise käed külge. Töötoa kestus on 60-90 minutit ning need on osalejatele tasuta. Töötoa lõppu oleme tavaliselt liitnud ka ringkäigu koolis. Ringkäik annab hea ülevaate Pärnumaa suurimast koolist ja meie koolilinnakust, mis koosneb 5 erinevast hoonest. Kui teil on huvi mõne töötoa vastu või soovite rohkem informatsiooni, siis võtke julgelt ühendust: Thea Tammeleht-Abraham, arendusosakonna juhataja, e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..
Sõiduautotehniku töötuba
Töötoa läbiviija Priit Auväärt. Lühikoolitusel tehakse ülevaade tänapäevases autoremondi ettevõttes kasutatavatest garaazi seadmetest, tutvustatakse nende üldist tööpõhimõtet ning ohutut kasutamist. Töötoas tehakse praktilisel läbi ka autodiagnostika ning rehvivahetus. Viimast on võimalik proovida ka osalejatel.
Mõõdistamise töötuba
Töötoa läbiviija Janno Laitus. Selles töötoas on võimalik tutvustada tänapäevaseid mõõtevahendeid ja näidata, kuidas need teevad kodused pisiremondid ja materjali kuluarvutuse lihtsamaks ja kiiremaks. Kasutada saame laserkaugusmõõtjaid, seinaskännerit ja erinevaid joonlasereid.
Elektroonika töötuba
Töötoa läbiviija Värdi Soomann. Kus kohast tulevad elektri molekulid? Teeme elektri ruudu. Elektrienergia saamise ja teisendamise demod. Elektrigeneraator, elektromagnetväli, välgumasin, plasmapall, jt Käed külge: teeme lihtsa voolu ruudu, avastame valgusdioodide sisu, ühendame kokku jalakäijate valgusfoori. Robotite demod.
Metalli töötuba
Tooriku eeltöötlus viiliga, CNC treipinki tooriku paigaldamine ja masina käivitamine, peale valmimist selle eemaldamine masinast ning järel töötlus, teravate servade viilimine, ava puurimine, lihvimine. Selle töö käigus valmib võtmehoidja.
Töötoa läbiviija Marek Alenik
Pneumaatika- ja hüdraulika alused
Töötoas koostatakse ja käivitatakse etteantud skeemide järgi pneumaatika- ja hüdraulika simulaatoritel pneumaatika,
hüdraulika skeeme. Hiljem lisandub mehhatroonika osa ehk elektro pneumaatika- ja elektro hüdraulika skeemide kokkupanekja käivitamine. Simulaatorid kopeerivad päris tootmises olevaid skeeme. Iga skeemi juures on töövihikutes ja arvutites programmide FluidSIM 6.0 selgitus, kus ja kuidas neid skeeme kasutatakse reaalses tootmises. On võimalik tekitada süsteemides rikkeid ja neid kõrvaldama õppida. Vajalik on see õpe praktiliselt kõikidel elualadel, kus on tootmine.
Põhiliselt auto-, mehaanika-, elektri- ja loomulikult elektrituulikute hooldajate baasi ettevalmistamiseks.
Linux operatsioonisüsteemi paigaldus ja esmaseadistus
Töötoa läbiviijad Maili ja Siim Soopõld. Töötoa kestus 2 akadeemilist tundi (2x45 min). Maksmiaalne osavõtjate arv 12 inimest.
Microsoft operatsioonisüsteemi paigaldus ja esmaseadistus
Töötoa läbiviijad Maili ja Siim Soopõld. Töötoa kestus 2 akadeemilist tundi (2x45 min). Maksmiaalne osavõtjate arv 12 inimest.
Geodeetilise alusplaani koostamine 9 klass
Töötoa läbiviija Ingrid Kruusla
Joonise kolmvaate konstrueerimine (Monge võttega) 7- 8 klass
Töötoa läbiviija Ingrid Kruusla
Nimesildi joonestamine ja töötlemine
Töötoa läbiviija Janek Suu. Joonestakse nimesilt ja määratakse töötlused kasutades CAD/CAM programmi AlphaCAM ning valmistakse see CNC puidutöötlemiskeskusel Sahos FC 4000. https://www.facebook.com/pg/pkhkCNC/posts/
Laserlõikuspingil vineerist karbikese valmistamine
Töötoa läbiviija Janek Suu. Jooniste genereerimine veebipõhises “karbigeneraatoris” ja jooniste töötlemine programmis RDWorks. Karbikese lõikamine 4mm paksusest kase ristvineerist 80w CO2 laserlõikuspinki kasutades.
Praktilise jootmisoskuse tund
Töötoa läbiviija Enno Puidet. Sisaldab ka elementaarteadmisi komponentidest ja füüsika elektriosa põhitõdedest
Põhiliste elektrotehnika alaste seaduste katsetamine fotoelektriliste stendide abil.
Töötoa läbiviija Enno Puidet.
Sissejuhatus digitaalelektroonikasse Arduino kontrolleri näitel.
Töötoa läbiviija Värdi Soomann. Digitaalelektroonika mõiste. Lihtsad programmi näited mikrokontrolleri programmeerimisel.
Kuidas teenindada klienti?
Töötoa läbiviija Hiie Põldma. Praktiline õpituba kliendi teenindamisest kooli õpperestoranis. Maksimaalne osalejate arv 10 inimest. Töötoa kava
Restorani toitude valmistamine
Töötoa läbiviija Taisi Talviste. Praktiline õpituba restorani toitude valmistamisest kooli õppeköögis. Maksimaalne osalejate arv 8 inimest.
Minipitsa valmistamine
Töötoa läbiviijad Helina Kruusma, Terje Jürgens ja Terje Steinberg. Õpitoas valmistatakse pitsapirukaid. Maksimaalne osalejate arv 8 inimest.
Anatoomiline laud - elundid ja elundkonnad inimese kehas
Töötoa läbiviija Ülle Kivisild või Stella Nuust. Õppevahendi abil on võimalik saada anatoomia ja füsioloogia õpetamiseks tõetruu pilt inimkehast tervikuna, selle elundsüsteemidest ja üksikutest organitest. Tekkivat kujutist saab kuvada kihtidena, seda lõikuda ja vaadelda erinevast suunast. Maksimaalne osalejate arv 10 inimest.
Tutvume turismiga
Töötoa läbiviijad Annely Raev, Endla Kuura ja Tiina Kiibus. Õpituba sisaldab ülevaadet turismiettevõtte igapäeva tööst - numbritubade koristus, hommikusöögi teenindus ja vastuvõtutöö. Maksimaalne osalejate arv 12 inimest.
Kaubanduse õpituba
Töötoa läbiviijad Janne Ojala, Kaie Pärn ja Külli Šorin. Õpituba sisaldab erinevaid tegevusi - raha turvaelementide tundmine, kingipakendi tegemine, erinevad mängud. Maksimaalne osalejate arv 10 inimest.
Kuidas jõuab kaup kliendini?
Töötoa läbiviija Heria Lampp. Õpitoa tegevused annavad ülevaate laotöö toimingutest, kauba komplekteerimisest ja väljastamisest. Maksimaalne osalejate arv 10 inimest.