Kui pikk on koolipäev?
Reeglina kestavad tunnid 08.30-15.30.
Kas õppida on võimalik vaid eriala, st keskharidust omandamata?
Keskharidust omandamata on võimalik õppida eriala põhihariduse baasil ja põhihariduse nõudeta kutseõppe (õpilaste vastuvõtuks avatud) õppekavadel.
Kas kõikidel õppekavadel on sisseastumiskatsed (test, vestlus)?
Ei. Õpilaste vastuvõtuks avatavate õppekavade korral on kandideerimise tingimustes erisused (vt vastuvõtuks avatud konkreetse õppekava kirjeldus või vastuvõtu tingimused). Kui õppekava kirjelduses on vaid märge aritmeetilise keskmise hinde kohta ega ole lisaks "test" ja/või "vestlus", siis toimub vastuvõtt vaid keskmiste hinnete alusel. Individuaalne vestlus või test toimub selleks ette nähtud ajal ja kohas (vastav märge kandideerimisavaldusel või e-vastuvõtukeskkonnas).
Kas kandideerida saab ka ainult nn valge tunnistusega ehk klassitunnistusega?
Ei ole.
Kas õppetoetust on võimalik saada kõigil õpilastel?
Õppetoetuse maksmise aluseks on hea ja väga hea õppeedukus. Õppetoetust makstakse nii põhi- kui ka keskhariduse baasil statsionaarses - koolipõhises õppes õppijatele. Õppetoetuste ei ole võimalik saada mittestatsionaarses õppes õppivatel isikutel. Samas on võimalik kõikidel õpilastel taotleda eritoetust. Esmakursuslased saavad õppetoetust taotleda esimesel õppeaastal vaid ühekordselt - veebruaris (II poolaastaks).
Millal on võimalik saada informatsiooni selle kohta, kas õpilaskandidaat on vastu võetud Pärnumaa Kutsehariduskeskuse õpilaseks?
Kooli sisse saanud õpilaskandidaate puudutav informatsioon avalikustatakse kooli kodulehel.
Kas koolil on õpilaskodu?
Pärnumaa Kutsehariduskeskusel on õpilaskodu, mis asub kooli õppehoonete vahetus läheduses. Õpilaskodukoha kohamaksumus/tasumäär õpilasele alates 01.09.2025 on 77 eurot kuus, lühiajaline ööbimine õpilasele ja/või täiendusõppe kursuslasele õppeperioodil (käibemaksuvaba teenus) - 17 eurot ööpäeva eest.