Amservi 1000-eurose õppestipendiumi pälvis Aigar Blande

Pressiinfo

18.11.2020

Amservi 1000-eurose õppestipendiumi pälvis Aigar Blande Pärnumaa Kutsehariduskeskusest

Täna, 18. novembril allkirjastasid Amserv Grupi Pärnu esinduse juht Raimond Melts ja Pärnu Kutsehariduskeskuse sõiduautotehnikute eriala 2. kursuse õpilane Aigar Blande stipendiumilepingu. Ettevõtte stipendium on mõeldud autoeriala õppijate motiveerimiseks ja järelkasvu kindlustamiseks.

Allkirjastamisel viibinud Amserv Pärnu esinduse juhi Raimond Meltsi sõnul on ettevõtte jaoks oluline olla kaasatud uute autospetsialistide koolitamisesse ja õppesse juba varakult, et noorte seas säiliks huvi autoerialade vastu ja neil oleks võimalus oma oskused praktikas proovile panna. “Hea meel on näha, et vaikselt, aga kindlalt leiab üha rohkem noori tee keretehniku, maalri, autotehniku ja –diagnostiku erialade juurde, kuid stipendium on hea viis neid noori veelgi enam motiveerida ja tunnustada. Samuti on see signaal sellest, et ootame asjalikke noori spetsialiste oma esindustesse tööle!”

Melts lisas, et Amservi koostöö kutsehariduskeskusega on hea viis, kuidas pakkuda noorele inimesele positiivset esmast töökogemust ja mõista kooli ootusi eriala praktikale. Käesoleval aastal on Amservis praktika sooritanud või sooritamas 35 noort.

Pärnumaa Kutseharidusekese autoeriala õpetaja Priit Auväärti sõnul oli see aasta eriti raske valikut teha, kuna antud kursusel oli palju häid kandidaate.

Amservi stipendium määratakse õppeaastaks ühele Pärnumaa Kutsehariduskeskuse teise kursuse autoeriala õpilasele. Kõik õpilased esitasid taotluse koos motivatsiooni kirjaga. Kooli õppekava töörühm valis nendest kõigist välja 5 parimat õpilast võttes aluseks õppeedukuse, käitumise ja aktiivsuse. Nende viie valituga viisid juba Amservi enda inimesed läbi virtuaalsed vestlused, ning langetasid otsuse. Eelmisel aastal pälvis stipendiumi Agnes Hunt, kellele Amserv jätkab stipendiumi maksmist ka sel õppeaastal.

Amserv maksab õpilasele 1000 euro suuruse stipendiumi välja kümne kuu jooksul. Samuti saab tulevane stipendiaat lisaks stipendiumirahale ka praktikakoha üle Eesti asuvates Amservi kaasaegsetes teeninduskeskustes.

Amserv tegutseb 1992. aastast ja on üks suuremaid autode müügi- ning teenindusettevõtteid Baltimaades. Hübriidajamitega autode müük moodustab Amservi kogumüügist enam kui 40%. Amservil on Eestis ja Lätis 9 autosalongi, mis müüvad ja teenindavad automarke Toyota, Lexus, Opel ja Peugeot. Amservis töötab ligi 400 inimest.