Tervislik eluviis ja toitumine on ilusa naha saladus

Iluteenindajate õppekavas olev aine "Tervist edendava töö - ja elustiili kujundamine" oli täis üllatavaid teadmisi. Meile kui tulevastele kosmeetikutele sai selgeks, et meie naha välimus ei sõltu kallist kreemist või suurest rahakotist vaid selle aluseks on tervislik eluviis ja toitumine. Hea uudis kliendile, et ei ole olemas maagilisi näokreeme, mis teevad ühe ööga imesid, vaid nad saavad ise palju ära teha läbi tervisliku elustiili ja toitumise.

On jätkuvalt olemas klientuur, kes arvavad, et üks kallis kreem või hooldus lahendab probleemid. Kuid selle tegelik põhjus võib olla suhkrust, lisaainetest üleküllastatud toiduained, mis tekitavad allergiat, vähendavad eluenergiat. Hea hooldus on ainult abivahend, enamus töö pead sa ise tegema.

Tänu tervist edendava töö - ja elustiili kujundamise moodulile saame oma kliente suunata teadlikumatele valikutele.Inimene on tervik ja kujundab seda ise.

Õpingute raames toimusid meil õp Hiiega joogatunnid, kus tegelesime enda sisemise tasakaalu leidmisega. Osalesime päris mitmes treeningus, kuhu ise võibolla ei satukski, näiteks käisime postiakrobaatikas, MMA trennis, jõusaalis ringtreeningus (avastasime, et meie koolil on väga hea jõusaal) ning kõhutantsu trennis. Koolis rääkis meile toitumise ja füüsilise treening koosmõjust treener Marge Rull ja toreda joogatrenni tegi meile Janne Ristimets. Põnev veebikohtumine funktsionaalse toitumise terapeudi Sirli Kivisaarega, kes andis põhjaliku ülevaate toidulisandtest. Mooduli lõpetasime õppeköögis koos õp Taisiga tervist toetavaid toite valmistades, katsime õp Hiie juhendamisel piduliku laua, nautisime koos olemist ja tegutsemist.

Oleme rõõmsad, et saame selliseid teadmisi tänu meie õpetajatele Hevelinile Antsmäele, Hiie Põldmale, Taisi Talvistele, kes meid sellel teekonnal suunasid.

Suur, suur aitäh!

ILT-19