Meie esimene õppeköögitund toimus Soomaal. Sõit Soomaale oli üsna lühike. Kohale jõudes oli meil rivistus ja kontrolliti õpilaste kohalolekut. Järgmiseks pidime moodustama pika rivi ning seejärel lugema viieks, et tekikisid võistkonnad. Mina sattusin gruppi nimega Maru Allik. Meie ülesandeks oli marjade ja seente äratundmine, köögirvahendite tundmine ja poleks iial arvanud, et õpetaja Herkki annab meile ülesandeks teha kätekõverdusi! See oli tore ja lõbus! Munakarbi uurimine ja vastata selle kohta küsimustele oli põnev, kuna sain teada asju, millest varem polnud kuulnudki. Tutvustada ennast teistele oli imetore, kuna me saime teada, miks meie võistkonnakaaslased kokaks õppima tulid. Vastata tuli ka päeva küsimustele, need küsimused olid naljakad ja panid samas mõtlema/analüüsima. Pärast maitsva supi ja piruka söömist läksime Koprarajale. Koprarajal oli tore ning sai põnevaid asju teada puude, põõsate, taimede kohta. Rada läbitud, läksid õpetajad punkte kokku arvutama ja võitjaid välja selgitama. Olen väga nõus lausega: „ Sellest võiks traditsioon tulla!” Sellel päeval õppisin hindama oma tiimikaaslaseid ja õpetajaid, meeskonnatöö oskust ning seda, et kõike ei ole võimalik alati üksinda teha/lahendada. See päev Soomaal oli ülivinge ja õpetlik.
Mida õpilased päevast arvasid:
- Üleüldiselt oli pikk ja väsitav aga kogemusrohke päev.
- Mulle meeldis tänane päev, teistega tuttavaks saamine oli alguses natukene hirmutav, ikkagi kolm õppegruppi koos ja uues koolis oldud alles kaks nädalat. Ülesanded olid huvitavad, aga rajale minemine oli kõige parem- metsas on mõnus ja rahulik käia. Õppisime, et iga pisiasja pärast ei ole vaja paanitseda!
Õuesõppes osalesid:
- abikokad AK-20
- kokad: K-20A, K-20B
- Aitäh õpetajatele: Hevelin Antsmäe, Heli Hinrikson, Marina Madisson, Ingrid Ploom, Heili Västrik, Taisi Talviste, Herkki Ruubel