Koostöös Eesti Inseneride Liiduga toimus Pärnumaa kutsehariduskeskuses 17. mail põnev ja teadmisi avardav inseneeria infopäev. Päev viidi läbi inseneriakadeemia tegevuste raames, mida viiakse ellu Euroopa Liidu Sotsiaalfondi programmi "IT akadeemia ja inseneriakadeemia arendamine kutse-, üld- ja huvihariduses raames". Pärnumaa Kutsehariduskeskus osaleb programmis partnerina.
Päevale oodati osalema gümnasiste Pärnu linnast ja lähipiirkondadest. Suurem osa infopäeval osalejaid olid kutsehariduskeskuse oma noormehed ja neiud, kuid kutset olid tähele pannud ja kohale tulnud ka õpilased Pärnu ühisgümnaasiumist, Tammsaare koolist, Häädemeestelt ja Sindis.
Kõigepealt kuulati inseneri elukutset tutvustavaid ettekandeid, kus sõna said Utilitas Windi, AQ Compomnents Kodara OÜ, Pärnu Gren OÜ, Milrem Robotics OÜ ja Eesti Masinatööstuse Liidu esindajad ning Rakett 69 vilistlased. Igaüks rääkis põnevalt oma valdkonnast ja püüdis äratasa kuulajais huvi inseneri erialade vastu.
Ettekannetele järgnes võimalus tutvuda selle valdkonna edasiõppimisvõimalustega kohapeal avatud minimessil, kus kõrgkoolidest olid oma väljapanekutega esindatud TalTech, Tallinna tehnika kõrgkool, TalTechi Ida-Virumaa kolledž ja Eesti lennuakadeemia, kes jagasid ka oma infomaterjale. Tallinna tehnika kõrgkooli õppurid tutvustasid omaloodud roboteid ning demonstreerisid printeri tööd. Koolis valmistatud robotiga, mis oli minimessile toodud, käiakse võistlemas robolahingutes. Tallina tehnika kõrgkooli noormehed on käinud oma kooli tutvustamas Saaremaal ja Pärnumaal gümnaasiumides. 2. kursusel mehaanikainseneriks õppiv Mihhail rääkis, et koolipäevad on pikad, koolipinge on suur ja õpilased õhtuks väsinud, nii polegi neil aega rahulikult mõelda, millist eriala valida – huvi on koju jõuda ja päev üle elada. Kui vanematel pole erialade kohta teadmisi ega huvi, siis pole neiltki tuge valikut tehes, arutles tulevane insener. Valida tuleb seda, mis meeldib, oli ta kindel. „Mina otsustasin juba kuuendas klassis, et tahan saada mehaanikainseneriks,“ rääkis Mihhail, kes lisaks õppetööle tegeleb veel ka enda ja kooli projektidega.
Päeva edenedes läks veel huvitavamaks siis, kui avati töötoad, kus kõrgkoolid ja ettevõtted andsid huvilistel võimaluse ise inseneeria valdkonda tegevuste kaudu katsetada. Enam kui paarikümnest töötoast olid osavõtjate arvu järgi enim huvipakkuvad ehituskonstruktsioonide töötuba, mida viis läbi Eesti Inseneride Liit, päikesepaneelide töötoad, kus tudengid osalesid kutsehariduskeskuse tunnis, TalTechi Virumaa kolledži töötoad „Arukad süsteemid ja rakendused“, „Looduslikud ja sünteetilised värvid“ ning „Masinaehitus ja energiatehnoloogia protsesside juhtimine“.
Infopäeva üks korraldajaid ja eestvedaja, kooli tehnikaosakonna juht Jüri Puidet lubas sündmust sisse juhatades, et kui päev korda läheb, siis kavatsetakse seda tulevikus jätkata. Pärnumaa KHK tegutseb inseneriakadeemia egiidi all programmis, mis on mõeldud kutseõppeasutustele. Puideti sõnul on üks selle päeva eesmärke panna noori mõtlema sellele, et kutsekooli lõpetamine ei ole veel haridustee lõpp, vaid sealt edasi saab jala ka kõrgkooli ukse vahele.
Eesti Masinatööstuse Liidu tegevjuhi Andri Harani esinemisest tasus aga kuulajail meelde jätta teadmine, et vajadus inseneride järele kasvab. Haran soovitas valikuid tehes kõigepealt õppida inseneeria eriala, millele hiljem on lihtsam midagi juurde õppida, näiteks majandust, mitte aga vastupidi tegutseda. Haran rääkis ka kutsehariduse eelistest inseneriks edasi õppides: kutsekooli lõpetanul on juba teadmised ja praktikabaas, kõrgkoolis aga minnakse rohkem teoreetiliselt süvitsi. Kõrgkoolis on lihtsam õppida ja samal ajal ka tööl käia siis, kui on kutseharidusest saadud teadmised juba olemas. Ja kui mõnel on oma reaalteadmiste tasemes kahtlusi, siis ärgu siiski peljaku kõrgkoolis edasi õppimist, reaalained tehakse kõrgkoolis selgeks, kinnitas Haran. Ta tõi näiteks TalTechi, kus on õppekavas tehtud muudatusi ja rohkem ühendatud teooriat praktikaga.
Eesti Inseneride Liidu järelkasvu strateegia projektijuht Kristi Kuusemets rääkis, et inseneeria päev Pärnumaa KHKs oli liidu esimene sedalaadi ettevõtmine kutseõppeasutuses. Varem on liit teabepäevi korraldanud gümnaasiumides ja nendega ka jätkatakse.