Kutsevaliku õppekava peamiseks sihtrühmaks on need noored, kel puuduvad oskused või valmidus õppekava valida (nt üldhariduskoolis või kutseõppeasutuses õpingud katkestanud, mittetöötavad ja -õppivad noored, põhikooli lõpetanud, kes ei tea, mida elus edasi teha, puuduliku eesti keele oskusega isikud vms).
Õppekavale kandideerida ja õppima asuda võivad lisaks ka need 17-aastased või vanemad isikud, kel puudub põhiharidus.
Kutsevaliku õppekavale õppima asunud õpilasel on võimalus tutvuda erinevate erialadega ja omandada esmased teadmised nii teoorias kui ka praktikas. Samuti pööratakse õppe käigus tähelepanu näiteks suhtlemisoskuse, õpioskuse, karjääriplaneerimise ja igapäevaelus vaja minevate teadmiste arendamisele.
Õpingud lõpetanud õpilasele väljastatakse kooli lõputunnistus kutsevaliku õppekava läbimise kohta.
Õppekava lõpetanud isik osaleb enda karjääri kujundamisel tänapäevases keskkonnas, oskab suhelda ja teha koostööd tavapäraste suhtluspartneritega, kohaneb ja tuleb toime (juhendamisel) erinevates sotsiaalsetes keskkondades, mõistab nõustamise ja suunamise olulisust enda tuleviku kujundamisel, tunneb osaliselt infotehnoloogia võimalusi, oskab mõningal määral kasutada lihtsamaid arvutirakendusi ning internetti.
põhihariduse nõudeta kutseõpe:
- kutsevaliku õppekava (statsionaarne - koolipõhine õpe) - avalduste esitamine SAISis 09. jaanuar-02. veebruar 2025