Võimalusi praktiseerida inglise keelt ameeriklanna käe all

Pärnumaa Kutsehariduskeskuse töötajatel avanes kevadel, kui kogu maailm oli lukus, suurepärane võimalusi praktiseerida oma inglise keele oskust keeleklubis, mida juhendas USA-st pärit Adelaide Duckett.

23-aastane Adelaide tuli Eestisse Ameerika Ühendriikidest Fulbrighti-nimelise programmi raames. See programm toetab USA kodanikke, et nad saaks välismaal teadustööd teha, õppida või õpetada.

Chicago ülikoolis politoloogia eriala lõpetanud Adelaide otsustas lennata just Eestisse, sest Eesti riik on tuntud oma hea haridussüsteemi poolest.

Enne Eestisse tulekut luges Duckett võimalikult palju meie riigi kohta ja leidis, et siinsetes koolides keskendutakse palju keskkonnateemadele. Talle jäi silma ka fakt, et Eesti hinnatakse kõrgelt kaitsemetsade rohkust. See oli ka üks põhjusi, miks ta otsustas tulla just Eestisse.  Nimelt pärast siin omandatud kogemusi ja teadmisi on tal plaan  jätkata oma haridusteed ja õppida keskkonnaõigust. Duckett on võtnud eesmärgiks saada teada, kas eestlaste loodusearmastus on osa kultuurist või tuleneb see valitsuse poliitikast.

Lisaks keeleklubile, mis olude sunnil toimus peamiselt just veebiteel, andis Adelaide külalisõpetajana tunde ka Pärnumaa Kutsehariduskeskuse õpilastele. 

FOTO: Mailiis Ollino

FOTO: Karmen Torim