PKHK võttis edukalt osa traditsioonilisest käsijootmise võistlusest

Eesti Elektroonikatööstuse Liit ja Tallinna Polütehnikum korraldasid tööstusmessi “Instrutec 2019” raames 6.-8. novembril Eesti käsijootmise meistrivõistlused.

Neljandat aastat toimunud käsijootmise meistritvõistluste esikohad nii võistkondlikus kui ka individuaalarvestuses läksid kõik Pärnumaale.
Pärnumaa Kutsehariduskeskus oli võistlustulle saatnud ka oma meeskonna, kelle tuli rinda pista oma ala professionaalidega.

Hindamiskriteeriumid:
Võistlusest osavõtjad pidid 1 tunni jooksul kokku monteerima ühe plaadi (SMT + THT).
Toode pidi tööle hakkama ning eelnevate nõuete täitmisel hinnati montaaži kvaliteeti IPC-A-610G standardi alusel. Iga viga andis 1 miinuspunkti. Võitis võistleja, kes koostas etteantud aja jooksul toimiva koostu kõige kvaliteetsemalt.

Võistelda sai individuaalselt ja ettevõtte esindajana, parima ettevõtte valimiseks summeeriti kolme parima võistleja tulemused.
Võistluse individuaalarvestuses valitsesid juba mitmendat aastat järjest Pärnumaa võistlejad. Esikoha saavutas teist aastat järjest Timmo Antso elektroonikatööstusest Scanfil ning teise koha Veiko Lille Note Pärnu elektroonikatööstusest. Kolmanda kohaga pärjati Inna Tolstjakovat elektroonikatööstusest Eolane Tallinn.

Ka meeskondlikus arvestuses tunnistati parimateks Pärnus asuva Scanfili elektroonikatööstuse jootjad, kes möödunud aastal said auväärt teise koha. Tänavu pärjati teise koha omanikuna elektroonikatööstuse Eolane Tallinn meeskonda ning kolmanda koha omanikuna taas pärnakad - Pärnumaa Kutsehariduskeskuse jootmismeeskond.

Suurimad kiidusõnad Pärnumaa Kutsehariduskeskuse võistkonnale ning kogu elektroonikute meeskonnale, kes võistlesid proffidega ning saavutas auhinnalise koha.
Käesoleval aastal registreerus kokku 22 võistlejat.

Järgmisel aastal ootame veel aktiivsemat osavõttu, kuna 2020.a. võistlus saab olema IPC Euroopa Meistrivõistluste eelvooruks ning võitja pääseb edasi Euroopa Meistrivõistlustele.