KIK projekti praktikumilaager kaubanduse valdkonna õpilastele Saaremaal

Mihklipäeval, 29. septembril 2020, toimus KIK praktikumilaager „Keskkonnateadlikud Pärnumaa Kutsehariduskeskuse õpilased“. Õppepäeva eesmärgiks oli kasvatada Pärnumaa KHK õpilaste keskkonnaalast teadlikkust praktiliste töötubade ja õppekäiguga.  Tegevuste eesmärk oli kujundada teadmiste ja oskuste kaudu  õpilastes positiivset suhtumist loodusesse, sh elurikkusesse ning edasi anda arusaama looduse ja inimtegevuse seostest.

Õppepäeva raames külastasime kolme Saaremaal tegutsevat ettevõtet. Koplimäe mahetalus tutvustasid talu peremees ja perenaine keskkonnasõbraliku tootmise võimalusi ning mahemärgist. Tutvusime mahetoodete ja kohaliku tooraine kasutamisega ning  kõik osalejad said endale valmistada tatrakestadest stressimaandava kaelapadja. Lisaks saime nautida maitsvat lõunasööki. GoodKaarma seebitalus saime ülevaate talu ajaloost ja ettevõtte sünniloost. Toimus ka töötuba, mille käigus valmistasime seebijääkidest uued looduslike lisanditega seebitükid. Kiratsi küla Saksa Talupoes oli meil võimalus proovida jäätisemeistri ja vahvliküpsetaja tööd. Itaalia stiilis jäätis ja vahvlid valmistatakse kohalikust toorainest ning maitsesid väga head.

Täname südamest Pärnumaa KHK projektide koordinaatorit Anu Kukke, kelle toel KIK projekti taotlus koostati, esitati ja lõpuks ka teoks sai.

Kaubanduse ÕKR nimel
Külli Šorin